Sanat Ve Ödüllerin Buluştuğu Gece...

Anabilim Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Sanat Gecesi Ödül Töreni, bu yıl görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Alanında başarılı oyuncuların ödüllendirildiği gecede Türk tiyatrosuna uzun yıllar emek veren duayen sanatçılara, Onur Ödülleri takdim edildi.

Serkan Kılıç-Betül Arım-Melis İşiten-Bennu Yıldırımlar-Gizem Yanık-Zihni Göktay 

Anabilim Eğitim Eğitim Kurumu Müzikal Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen Cengiz Çevik'in yönettiği 'Lüküs Hayat Opereti' gösterisinin de sahnelendiği ödül töreninde 'Lüküs Hayat Müzikali'nde 28 sezon sahne alan Zihni Göktay, Onur Ödülü'ne layık görüldü. Göktay, plaketini Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kılıç'ın elinden alırken, törendeki bir diğer Onur Ödülü'de Betül Arım'a verildi. Arım'a ödülünü Anabilim Eğitim Kurumu İcra Kurulu Üyesi Seda Kılıç Aytaçlı takdim etti. 

'Sanat matematik kadar önemlidir'

Törende 'Yılın En İyi Kadın Oyuncusu' ödülünü alan Bennu Yıldırımlar, plaketini aldıktan sonra Türk tiyatrosunun en önemli eserleri arasında yer alan 'Lüküs Hayat Müzikalini' başarı ile sahneleyen genç tiyatro oyuncularını tebrik etti. Yıldırımlar, "Bugün burda çok güzel bir oyun izledik. Bir eğitim kurumunda okuyan öğrenciler çok başarılı bir sahne performansı gerçekleştirdi. Onlar bugün okullarda matematik kadar sanatın da ne kadar önemli olduğunu gösterdiler. Sanat da matematik kadar önemlidir. Burada çok güzel bir sahneleri var, umarım bu sahneden daha çok genç tiyatrocu yetişir" dedi. 

Erdem Kaynarca-Seda Kılıç Aytaçlı-Can Atak-Sarp Bozkurt 

İşte tüm ödüller 

Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Bennu Yıldırımlar 

Yılın En İyi Erkek Oyuncusu Erdem Kaynarca 

En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncusu Gizem Yanık 

Yılın En İyi Tiyatro Oyunu 'Çarpışma' oyunu ile Can Atak 

Yılın En İyi Komedi Oyuncusu Sarp Bozkurt 

Yılın En İyi Komedi Oyunu 'Seni Seviyorum İyi Ki Ayrılmışız' oyunu ile Melis İşiten ve Şahin Irmak 

Yılın En İyi YouTube Programı 'Zaten Show' ile Melis İşiten 

Yılın Şarkısı 'Ağlama Ben Ağlarım' ile Can Ozan

sanatgecesiödültöreni