Mysa Moon’dan Kuralları Yıkan Bir Koleksiyon Daha: Full Moon In Mysa Moon...

Adını Ay Tanrıçası’ndan alan Mysa Moon’un yeni FULL MOON IN MYSA MOON koleksiyonu: bir çiçek bahçesinde dolunayı selamlayarak baharı karşılıyor.

Neva Dürüst-Doğa Sevim-Ceylan Çapa-Tuana Yılmaz

Doğa Sevim’in sezonsuz ve alışagelmiş tasarımların dışına çıkma hedefiyle kurduğu Mysa Moon, kalıplamış kuralların aksine kendi evrenini kurmayı ve bu evrende kuralsızlığa hâkim olmayı hedefliyor. “Full Moon in Mysa Moon” koleksiyon tanıtımı Bilge Yenigül’ün ev sahipliyle Mysa Moon showroom’unda gerçekleştirildi. Katılımcılar arasında Bestemsu Özdemir, Buse İskenderoğlu, Ceylan Çapa, Mihre Mutlu, Mert Vidinli, Merve Oflaz, Merve Sevin, Neva Dürüst, Pelin Kaya, Sandra Lazoğlu, Şeyda Erdoğan, Tuana Yılmaz, Zeynep Utku gibi isimler bulunuyordu.

Lila, pembe, kırmızı ve pastoral renklerin kullanıldığı “Full Moon in Mysa Moon” koleksiyonu, 2000’li yıllarda çiçek bahçesinde gerçekleşen dolunayı kutlama partisinden ilham alıyor. Derinliklerden beliren görkemli dolunayın, karanlıkları aydınlığa çevirdiği gibi koleksiyondaki tasarımlar karanlığa renk ve aydınlık katıyor. Taşlanmış ipek satenler ve ipek şifonlarla hazırlanan koleksiyon, markanın monogramı olan “MM” logosuyla tasarımlarını detaylarda özelleştiriyor. Koleksiyon, cinsiyetsiz ve sezonsuz yaklaşımıyla Z ve Y kuşağını hedefliyor. İsmini ve ilhamını Ay Tanrıçası’ndan alan Mysa Moon bu koleksiyonunda da Tanrıça vari siluetlere yer veriyor.

Koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında hologram payetli ipek takım ve baklava kesim pembe ipek saten elbise yer alıyor.

Mysa Moon markasının tasarımlarına www.mysamoon.com web sitesinden ve Nişantaşı’ndaki Mysa Moon Showroom’undan ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

mysamoon   koleksiyon   moda   davet   doğasevim