Metin Uca Hayatını Kaybetti...

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakımda tedavisi devam eden sunucu Metin Uca hayatını kaybetti.

Televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca, geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği kazanın ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Yoğun bakımda tedavisi süren Uca'nın 01.30 sıralarında hayatını kaybetti. 

Sunucu Metin Uca'nın vefat ettiğini duyuran menajeri Kübra Kalem Baykara "Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor." ifadelerini kullandı.

Metin Uca trafik kazası sonrası sosyal medya hesabından, "Sevgili dostlarımız Bursa’da bir etkinlik için menajerim sevgili Kübra Kalem Baykara ile çıktığımız yolda Dilovası oksijen çıkışında kendimden geçmem sonucu ağaca vurarak durabildim. Hastanede ilk yapılan tetkikte boyun şah damarımın her ikisinin de tıkalı olduğu ve onun yarattığı durum nedeniyle kazanın ortaya çıktığını öğrendim. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım İnme Merkezi’nde bir hafta boyunca tedavi altında olacağım… Pıhtıların eritilmesi ve tıkanıklığın giderilmesine çalışılacak. İlginiz için teşekkürler. Hızla iyileşip aranıza döneceğim" demişti.

Metin Uca Kimdir?

Sunucu ve seslendirme sanatçısı olarak yıllardır Türk televizyonlarında ve birçok etkinlikte yer alan Metin Uca 13 Kasım 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Hakkârili ve Kürt asıllı, annesi Söğüt, Bilecikli olan Metin Uca lisans eğitimini, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro alanlarında aldı.

1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başlayan Metin Uca, 1989 yılında TRT'ye geçti. Sonrasında ise Kanal D, Show TV, ATV ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı. CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraşan ünlü isim, 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı. Passaparola yarışması 9 sene yayımlandı ve 740. bölümü ile ekranlara veda etti.

Metin Uca ayrıca TRT’de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programın sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer aldı. Maydanoz, Büyüklere Masallar, Pişti isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, Star TV, ATV gibi kanallarda çalıştı.

metinuca