Mehmet Aslantuğ TRT Dizisinden Ayrıldı...

Usta oyuncu Mehmet Aslantuğ, TRT1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinden ayrıldı.

Başarılı oyuncu Mehmet Aslantuğ, sosyal medya hesabından 35 yıl önce TRT ekranlarında yayınlanan, kendisinin de kadrosunda yer aldığı İz Peşinde dizisinin jeneriğini yayınlayarak Yürek Çıkmazı'ndan ayrıldığını duyurdu. Oyuncunun veda paylaşımındaki sözleri ise dikkat çekti. 

Aslantuğ, yaptığı paylaşımda öncelikli olarak oğlu Can Aslantuğ'a seslendi. Açıklamasına, "Kaptanın Seyir Defteri/Can Aslantuğ'a" diyerek başlayan Mehmet Aslantuğ, şu ifadeleri kullandı: "Evlat, üniversite bitiyor hayırlısıyla. Aktörlüğe heyecan büyüttüğüne göre, Seyir Defteri'nin şahitliğinde birkaç cümle kurmak isterim. Bu gece olduğu gibi, bazı anları kayda düşmekte yarar var. Jeneriğini paylaştığım dizinin ekranda yayına girmesinden bu yana tam 35 yıl geçmiş. Adı, 'İz Peşinde'... 'Belene, Ağaların Düğünü, Kopuk Takımı, Vurguna İnmek, Karayar Köprüsü, Kapıları Açmak, Yalancı' gibi aynı çatı altında yaptığımız birçok projeden biri de buydu. Türkiye'nin ilk uzun soluklu dizisidir ve negatif film (35 mm) olarak çekilmiştir. Meslek hayatımın çok özel yönetmenlerinden Hüseyin Karakaş'ı da saygı ve rahmetle yâd ediyorum."

Oyuncu Arzum Onan da, 'Ali Fuat' karakterini canlandırdığı TRT 1 dizisi 'Yürek Çıkmazı' dizisinden çıkarıldığını açıklayan oyuncu eşi Mehmet Aslantuğ'a destek verdi. Onan, Aslantuğ'un fotoğrafını paylaşarak, "Bugüne kadar sergilediğin duruş, verdiğin kararlar ve hayata kattığın tüm değerler için… Seninle gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı. 

mehmetaslantuğ   trt   oyuncu   arzumonan