Longınes, İki Asra Yayılan Köklü Tarihini Marka Dostlarıyla Paylaştı...

İsviçreli lüks saat markası Longines, iki asra yayılan köklü tarihini şık bir davet ile marka dostlarıyla paylaştı.

Daniel Hug-Özlem Kıroğlu Geylan-Serdar Oal-Petek Ertüre Oal-İlber Ortaylı-Neslişah Alkoçlar Düzyatan-Serdar Hotiç-Pınar Hotiç 

1832 yılında kurulan İsviçreli lüks saat markası Longines, iki yüzyıla yayılan zengin tarihini görkemli bir davetle marka dostlarına sundu. Longines marka direktörü Özlem Kıroğlu Geylan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen (‘Longines Heritage Conference’ın) tarihi konferansın ardından misafirler şık bir yemek ile ağırlandı.

Marka Miras Departmanı Direkötrü Daniel Hug’ın anlatımı ile gerçekleşen konferansta misafirler Longines’in iki asra yayılan köklü tarihini, Osmanlı İmparatorluğu ile olan ortak hikayesini ve Longines arşivlerinden başka hiçbir yerde olmayan dökümanları ve müze saatlerini inceleme fırsatı buldular.

Köklü geçmişi, üstün İsviçre saatçiliği ve kusursuz zanaatkarlığı ile bilinen Longines’in ‘‘Zarafet bir duruştur” mottosuna yakışan şık dekorasyonu ve canlı müzik performansı eşliğinde gerçekleşen davette misafirler markanın tarihi modelleri ve koleksiyonlarının yanı sıra Longines dünyasının ikonik referanslarını ve binicilik ve havacılık gibi sporlar ile uzun yıllardır süre gelen ilişkisini de keşfettiler.

Marka dostlarının yanı sıra ünlü isimlerin de katıldığı keyifli davette Longines Marka Direktörü Özlem Kıroğlu Geylan heyecanını yaptığı konuşma esnasında şu sözler ile dile getirdi: “Bugün 1832 yilinda kurulan Longines markasının tarihte imza attığı birçok ilkler ile ilgili bilgi öğreneceğiz. Dünyada yüksek saatçilik üretiminin tarihi Longines’nin öncülük ettiği birçok yeniliklerle yazılmıştır. Longines saat severleri kalite odaklı saatlerin yanı sıra her zaman bu tarihin bir parçası olmaya da davet etmiştir. Bu köklü tarihi şimdi bize saatçilik sektöründe çok az markanın sahip olduğu Heritage yani Marka Mirası Departmanı Direktorü Daniel Hug anlatacak. Umarım keyifli bir akşam olur”.

Longines, 1832’den beri İsviçre’nin Saint-Imier kentinde faaliyet göstermektedir. Saat işçiliğindeki uzmanlığı, geleneğe, zarafete ve performansa olan güçlü bağlılığını yansıtır. Çok uzun yıllardır dünya şampiyonalarının resmi zaman tutucusu olan ve uluslararası spor federasyonlarıyla işbirlikleri gerçekleştiren Longines, spor dünyasıyla uzun yıllara dayanan sağlam ve uzun soluklu ilişkiler kurmuştur. Saatlerinin zarafetiyle tanınan Longines, dünyanın önde gelen saat üreticisi The Swatch Group ailesinin bir üyesidir. Kanatlı kum saati logosu taşıyan Longines’in 150’yi aşkın ülkede satış noktaları bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

longines   özlemkıroğlu   davet