İncili Gastronomi Rehberi Heyecanı Başladı...

Türkiye’nin ilk ve tek değerlendirme ve derecelendirme sistemiyle hazırlanan rehberi ‘İncili Gastronomi Rehberi’nin altıncısı için Onur Kurulu, Bebek Baylan’da düzenlenen özel gecede bir araya geldi. 2024 yılına özel yapılan çalışmalar Onur Kurulu Üyeleriyle paylaşıldı.

Müge Akgün-Fatih Karaca-Seray Anıl-Berna Sağlam Naipoğlu-Selim Akçin-Aydan Üstkanat-Hande Arslanalp 

Hürriyet, Karaca, Jumbo iş birliği ve D’S Automobiles, Hilton, Unilever Food Solutions destekleriyle hayata geçirilen Türkiye’nin en prestijli gastronomi ödüllerinin verildiği ‘İncili Gastronomi Rehberi’nin altıncısı için geri sayım başladı. Hürriyet Kelebek gastronomi yazarı Müge Akgün’ün Proje Koordinatörlüğü’nü üstlendiği İncili Gastronomi Rehberi’nin Onur Kurulu Bebek Baylan’da buluştu.

Müge Akgün ev sahipliğindeki geceye Onur Kurulu’ndan; Ahmet Örs, Ali Başman, Aydan Üstkanat, Deniz Alphan, Figen Mays, Filiz Hösükoğlu, Gamze İneceli, Hande Arslanalp, Mehmet Yalçın, Sedat Ergin, Sibel Kutman, Tayyar Zaimoğlu, Teoman Hünal ve Zeynep Kakınç katıldı. Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Orçun Çevikoğulları, Demirören Medya Grup CFO’su Nihat Ulu, Hürriyet Yayın Direktörü Emre Oral, Hürriyet Yan Yayınlar Yayın Yönetmeni Aslı Çakır, Hürriyet Kelebek Yayın Yönetmeni Selim Akçin, Karaca Grup CEO’su Fatih Karaca, Karaca Kurumsal İletişim Direktörü Seray Anıl, Pera Bulvarı Genel Müdürü Sami Hotak, Jumbo Pazarlama Direktörü Meltem Şuekinci, D’S Marka Süpervizörü Jülide Kömürcü, Hilton Türkiye Bölgesinden Sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü Beyza Çağlar, Unilever Orta Asya Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz de geceye katılan isimler arasındaydı. Bebek Baylan’ın şefi Tim Briggs’in özel menüsü ve Adco ikramları eşliğinde buluşan misafirler, çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

İncili Gastronomi Rehberi Proje Koordinatörü Müge Akgün, açılış konuşmasında yıl sonuna doğru altıncısı raflarda yerini alacak rehberin bu yılki yenilikleri ve izlenilen yol haritasından söz etti. Akgün, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da rehberimize yeni bölümler dahil oluyor. Bunlardan biri de biri de Trakya’dan İzmir’e Bağ Yolu rotasındaki restoranı ve konaklama tesisi olan üreticilere yer vermek. Bir diğer yenilik de Rehber’in İngilizce versiyonunda Londra’daki Türk Restoranları ve Türklerin sahip olduğu farklı türde mekanlardan yaptığımız seçkinin yer alması. Türkiye’nin şeffaf ve özenli bir çalışmayla değerlendirme ve derecelendirme yapılan ilk ve tek rehberi olarak yola devam ediyoruz.” dedi. Rehberde emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Karaca Grup CEO’su Fatih Karaca, Türkiye’nin ilk değerlendirme rehberine son yıllarda katılan yeniliklerin önemine değinirken Karaca Kurumsal İletişim Direktörü Seray Anıl ise, “Son altı yıldır Hürriyet ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda yeme-içme sektörünün nabzını tutmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl rehberimizin ilk kez Avrupa'ya açılması, bu alanda büyük bir adım oldu. Karaca olarak, bu büyüme ve gelişmenin gururunu her yıl daha da artan bir heyecanla yaşamayı sürdüreceğiz.” diye ekledi.

inciligastronomirehberi   davet