Gülay Kamaz Bakü Seyahatinde...

Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Gülay Kamaz, yakın arkadaşlarıyla birlikte Bakü'deki Nobel kardeşlerin evini ziyarete gitti.

Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Gülay Kamaz, yakın arkadaşlarıyla birlikte Bakü'ye uçtu. Kamaz, Bakü'de daha önce yaşadıkları bilinen Nobel kardeşlerin evini görmeye gitti. Keyifli zaman geçiren Gülay Hanım, tatilden karelerini sosyal medya hesabından paylaştı. Kamaz, instagram hesabından yaptığı paylaşımına; "Bakü' de Bakü Nobel Neft Kulübü yani Nobel Kardeşler'in muhteşem evini bizim için açtılar bugün. Eşyalarına dokunabildim, hatta masasına oturdum! Genel olarak Nobel ismini duyan herkes (ben de dahil),senede bir adı ile bağlı olan Alfred Nobel’i hatırlıyor. Alfred Bernhard Nobel, İsveçli kimyager ve mühendis, dinamitin mucidi. Çok az insan Nobel Kardeşler'in, Alfred Nobel, Ludvig Nobel ve Robert Nobel'in, bir zamanlar Bakü'de yaşadıklarından ve burada fabrika kurduklarından haberdar.

Nobel Kardeşler, Bakü'de petrol sanayinin gelişmesi ve yeni nakliye imkanları yaratmak için her tür girişimde öncülük yapmışlar. Vasiyetiyle Nobel Ödülleri'ni başlatmış ve yıllardır, her Aralık ayının 10 da nefesler tutulur bu ödülün kimleri bulacağını hep birlikte beklenir. Evi gezdikten sonra da muhteşem ikramlarla bayaaa evde oturup keyif yaptık. Sevgili rehberimize ve vesile olan canımız Moniğimize teşekkür ediyoru

gülaykamaz   bakü