“Eğitim Ƞ Sanat” Karma Sergisi Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde...

Dolmabahçe Sanat Galerisi 25 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında, küratörlüğünü Zeynep Öztürk’ün üstlendiği, yaptıkları farklı disiplinlerdeki eserleriyle bir araya gelen, 55 görsel sanatlar öğretmeninin yolunun kesiştiği “Eğitim Ƞ Sanat” isimli karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Dolmabahçe Sanat Galerisi, 25 Ocak Çarşamba günü açılan yeni bir karma sergiyle sanatseverleri bir araya getiriyor. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuş ve şu an kutsal bir meslek olan “Öğretmenlik” ile binlerce öğrenciye dokunan 55 görsel sanatlar öğretmeninin yolu bu kez de “Eğitim Ƞ Sanat” sergisinde kesişiyor. Sergiye katılan öğretmenler eserleriyle, sanatın büyüleyici ve bütünleyici yönünü ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. “Eğitim Ƞ Sanat” isimli karma sergi 5 Şubat’a kadar Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam eden Zeynep ÖZTÜRK’ün küratörlüğünde açılan karma sergide, 55 görsel sanatlar öğretmeni farklı disiplinlerdeki çalışmaları ile yer alıyor. Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan 55 öğretmen, bu kez eğitimci kimlikleriyle değil sanatçı yönleriyle sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi; konuları, anlatımları, teknikleri farklı birçok eserle izleyicileri görsel bir şölene davet ederken “Eğitim Ƞ Sanat” sergisi 05 Şubat 2023 tarihine kadar Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Sergide yer alan eserler hakkında detaylı bilgiye https://zeynepozturk.net/egitim-sanat.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Sergide yer alan sanatçılar:

Ahmet ÖZDEMİR, Aslı EKİNCİ, Aysun ÖZER, Ayşegül KARASU, Barış HATİPOĞLU, Burcu POLAT, Büşra TEZCAN, Can Aksoy AKSOY, Ceylan BULDUK, Çiğdem ÇİFÇİ, Damla Gül TANRIKULU, Damla ŞAHİN, Demet KÖROĞLU, Deniz POLAT, Elif Sinem HACİM, Emel TALİ, Emine GENÇ, Emine YILDIRIM ŞENCAN, Erhan ATASEVER, Esra HEKİMOĞLU, Fatime Nuray CENGİZ, Fatma BABUR, Gizem KAPTAN, Gizem Ören DENİZ, Gülçin KARA, Gülçin ÖZTÜRK, Hilal Deniz DÖNMEZ, Hülya TÜLÜ, İrem YEŞİL, İsmail AYKUTLU, Merve YILMAZ ÖZDEN, Mine Nefise DİNÇER, Nesrin SİNAN, Ömür KILINÇ, Özlem DAĞGEÇEN, Özlem DALKÜREK, Pınar HALICI, Rıdvan TURAN, Salih ERDEM, Seçkin UÇAN DİVAN, Seda AYDIN, Selin YILMAZ AKYÜREK, Sena Nur BEYAZ, Serap GÜRDAMAR YAĞCI, Serap SAVÇIN, Sinem OKUYUCU, Tuğçe ERDEM, Tülay ÖZÇELİK, Uğur BABUR, Ümran SOLCAN, Vuslat Merve ÖZKAN, Yasemin DİNÇSOY, Yusuf TURAN, Zahide AKBULUT ve Zehra ALTAY KORKMAZ.

 “Eğitim ve Sanat”

Küratör: Zeynep Öztürk

25 Ocak – 05 Şubat 2023

sergi   resim   sanat   zeynepöztürk