Chef Mirko Balzano İle Lezzetin İtalyan Denizine Yolculuk...

İtalya'nın gurme lezzetleriyle ünlü Asti bölgesinde bulunan Adagio ve Civico15 gibi seçkin restoranlarda özgün İtalyan lezzetlerine getirdiği eşsiz yorumlarla öne çıkan Floransalı Chef Mirko Balzano, 20 yıllık mutfak deneyimini Azur Restoranı için özenle hazırladığı menüde buluşturdu.

İlk misafirler, Chef Mirko Balzano'nun özel "İtalyan Deniz Ürünleri Menüsü" ile gerçek bir lezzet şöleni yaşadı. Menü, deniz ürünlerinin enfes tadını hissettiren özel lezzetler sunuyor.

Bebek kalamar, narenciye aromalı patates, çıtır zencefilli ve sübye mürekkebi sos ile başlayan serüven, manda mozzarella ve cocciucco sos ile doldurulmuş ravioli ile devam ediyor. Ardından, carbonara soslu risotto, füme barbu ve kömür ekmeği parçacıklarıyla zenginleştirilmiş bir lezzet şöleni sunuluyor. Menünün vazgeçilmezi olan patlıcan parmigiano, kerevit ile devam eden yolculuğu son olarak tiramisu ile tatlı bir finalle noktalıyor."

Chef Mirko Balzano'nun özel menüsü, İtalyan deniz ürünlerinin en taze ve özenle hazırlanmış halini gastronomi tutkunlarına sunuyor. Bu lezzet yolculuğunu kaçırmayın!

mirkobalzano   azurrestoran