Casio, 50. Yılını Zamanın Ötesinde Kutladı...

Casio, tüm dünyada kutladığı 50. yılını Türkiye’de de özel bir davetle onurlandırdı. 50 yıla saygı duruşunda bulunan ve ‘Beyond The Time’ temasıyla yapılan davet, Casio’nun yarım asırlık yolculuğunu yansıttı.

Atiye Deniz-Buray-Bilge Öztürk-Berk Atan-Oğulcan Engin-Tuğçe Şenoğlu

1974 yılında Casio Tron isimli ilk otomatik takvim özellikli saati üreterek saat sektörüne giriş yapan Casio, 50. yılını geçen gün İstanbul Modern’de düzenlenen geceyle kutladı. 

Ersa Saat’in ev sahipliğinde ve ‘Beyond The Time’ temasıyla düzenlenen geceye iş, sanat ve spor dünyasından pek çok isim katıldı. Gün batımından geceye uzanan davette, Casio’nun 50 yıllık yolculuğunu yansıtan ikonik modelleri sergilendi. Casio Yönetim Kurulu Üyesi ve Kıdemli Genel Müdür ITOH Shigenori “Hepinize geldiğiniz için çok teşekkürler. İstanbul’da gerçek Casio fanlarıyla buluştuğumuz için çok mutluyuz” dedi. Ersa Saat Türkiye Genel Müdürü Numan Ergün ise “Casio’nun 50 yıllık geçmişi aynı zamanda moda ve kültür hayatımıza da etki eden bir miras. Bu kıymetli mirası bu akşam bizimle paylaştığınız için teşekkürler” diye konuştu. Casio 50. yıl davetinde misafirler DJ Mabbas’ın seçkileriyle eğlendi.

Zamanının çok ötesinde ürünler üreterek yoluna devam eden Casio; ilk hesap makineli saati (1980), ilk optik tansiyon ölçen saati (1992), dünyanın ilk dahili GPS özellikli saati (1999), dünyanın ilk dijital kameralı saati (2000), dünyanın ilk mp3 çalar saati (2000) gibi pek çok ikon tasarıma imza attı.

casio   davet