Çağdaş Ebru Sanatçısı ve TOÇEV Kurucusu Ebru Uygun’dan Yeni Sergisi “Metanoya”ya Renkli Açılış...

Çağdaş ebru sanatçısı ve TOÇEV Kurucusu Ebru Uygun, yeni sergisi “Metanoya”yı sanatseverlerle buluşturdu. 30’uncu yılını kutlayacak olan TOÇEV’in ‘Metanoya Köyü’ projesine de atıfta bulunan serginin açılışına iş, sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Ebru Uygun-Esra Erandan-Zafer Kozanoğlu-Zeynep Germen-Reyhan İpekel-Çiğdem Hitay

Çağdaş ebru ve enstalasyon sanatçısı, TOÇEV Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun, “Metanoya” başlıklı yeni kişisel sergisini renkli bir davetle sanatsevere sundu. “Metanoya”nın açılış davetine iş ve cemiyet dünyasından pek çok isim katıldı.

Reyhan İpekel, Sibel Karakaşlı, Çiğdem Hitay, Zeynep Germen, Esra Erandan, Zafer Kozanoğlu, Moshe Aelyon ve Selda Güleç’in de aralarında olduğu çok sayıda davetli Uygun’un sergisini gezdi.

‘Kendinin ötesine geçmek’ anlamına gelen “Metanoya” sergisi Uygun’un hayatının tüm evrelerini ve kendi metanoyasına ulaşma yolculuğunu anlatıyor. Ebru sanatını farklı tekniklerle farklı yüzeylere uyguladığı eserlerinden oluşan sergide sanatçının 27 eseri yer alıyor.

Çalışmalarıyla bugüne dek 8.5 milyon çocuğa ulaşan TOÇEV, 30. Yılını, çocukların doğa içinde nefes alabildiği, yaşamlarını özgürce sürdürebileceği bir yaşam alanı yaratmayı amaçladıkları yeni projesi ‘Metanoya TOÇEV Köyü’ ile kutlayacak. İsmiyle 30. Yıla da atıfta bulunan sergideki eserlerin satışından elde edilen gelir TOÇEV ve ‘Metanoya TOÇEV Köyü’ projesine bağışlandı.

“Metanoya” sergisi 2 Ocak tarihine kadar Galeri/Miz’de görülebilir.

TOÇEV Bilgi için;

www.tocev.org.tr * tocev@tocev.org.tr * @tocevonline * +90 212 282 8916

Detaylı Bilgi İçin / Tuğçe Özkan / tugce@bernaylafem.com

      Sinem Büyükdığan / sinem@bernaylafem.com

      bernaylafem iletişim ve marka yönetimi

 0212 343 67 68 

 

 

 

 

 

 

 

ebruuygun   toçev   metanoya   sergi