Bütünsel Sağlık Uygulamaları Sayesinde Yaz Sonrası Cilt Yenilemek Mümkün...

Infinity Regenerative Clinic Genetik ve Kök Hücre Koordinatörü Dr. Elif İnaç ve Medikal Direktörü Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver’in katılımıyla düzenlenen sağlık buluşmasında, yaz boyu güneşin yıpratıcı etkilerine maruz kalan cildimizi, bütünsel sağlık uygulamalarıyla yenileyebilmenin mümkün olabileceği konuşuldu.

Güneşin etkileri yaz boyu cildimiz üzerinde daha fazla hissediliyor. Güneş ışınlarının yakıcı etkisi, rüzgâr ve deniz gibi etmenler, cildimizin nem dengesini değiştiriyor. Bu nedenle sonbahar mevsimi başlar başlamaz, cildimizi yenileme ihtiyacı ortaya çıkıyor. Önleyici tıp ve sağlık yönetimi odaklı uygulamalar sunan Infinity Regenerative Clinic, cilt sağlığına da bütünsel bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

Genetik ve Kök Hücre Koordinatörü Dr. Elif İnaç ve Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver ile gerçekleştirilen yaz sonrası cilt yenileme konulu sohbette, cilt sağlığında bütünsel yaklaşımların önemi hakkında bilgiler paylaşıldı. Ulus’ta yer alan klinikte yapılan buluşmaya Aslı Kuseyrioğlu, Ayşen Zamanpur, Ayten Danışman, Begüm Kütük, Çiğdem Elagöz, Çiler Geçici, Çimen Canveren, Ebru Gökçek, Ela Uysal, Handan Öney, Hande Tokmak Akgerman, İdil Lüleci, Mehtap Özge, Pınar Tezcan, Reyhan İpekel, Sedef İybar gibi isimler katıldı.

Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, “Cildimiz vücudumuzun dışarıya açılan kapısı. Birinin cildini inceleyerek onun karaciğerinin nasıl çalıştığını anlamak mümkün. Ciltte ve saçlarda görülen sıkıntılar aslında var olan iç hastalıklara işaret ediyor. Rejeneratif, yani yenileyici ve gençleştirici tıp uygulamaları ile anti-aging odaklı işlemlerde hedeflenen; daha uzun ve sağlıklı bir yaşama sahip olmak. Bu odağın öncelikli amacı, bütünsel cilt yaklaşımı da dahil olmak üzere vücudun yalnızca tek bir bölümünü veya belli bir organını değil; bedeni bütünsel olarak sağlıklı hale getirmek” sözleriyle cilt sağlığında bütünsel yaklaşımın önemine değindi.

Dr. Elif İnaç, “Bütünsel cilt yaklaşımında kişiye özel tedavi çok önemlidir. Kişiye özel tedavilerin belirlenebilmesinin ilk adımı ise doğru bir cilt analizinden geçiyor. Cilt analiz sistemleri; lekeleri, kırışıklıkları, gözenekleri, kızarıklıkları ve güneş hasarlarını hücresel düzeyde tespit ederek ‘kişiye özel’ bir tedavi protokolünün oluşturulmasını sağlıyor” dedi.

elifinanç   yıldıraytanrıver   sağlık   cilt