Acarkent Rotary Kulübü’nden Geleneksel 4. Beykoz Cam Şenliği...

Acarlar Şirketler Topluluğu ve Coliseum Sports&Life ve işbirliği ile Acarkent’te Cam İşleme Sanatını yaşatmak, cam ustalarını tanımak amacıyla 'Camdan Cana' temalı “Acarkent Rotary Kulübü Geleneksel 4. Beykoz Cam Şenliği önceki gün Acarkent Coliseum Meydan’da gerçekleşti. 2 tam gün süren “ CAMDAN CANA" temalı etkinlikte, cam sanatına gönül vermiş kıymetli cam sanatçılarının birbirinden değerli eserleri satışa çıkarıldı ve tanıtıldı. Misafirler cam sanatçılarımızın eserlerini tanıma fırsatı bulurken, kullandıkları teknikleri deneyimleme imkanı da buldular.Çocuklar üfleme tekniği ile kendi cam figürlerini yaptı.

Erdinç Acar-Funda Acar-Esengül Korkmaz Çiçekli-Sevcenur Özcan-Çiğdem Ünlü 

Cam şenliğinin açılış töreni Beykoz Kaymakamı Sayın Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevcenur Özcan, Acarlar Grup Başkanı Funda Acar, Rotary 2420. Bölge Federasyon temsilcileri, Acarkent Rotary Kulübü Dönem Başkanı Emine Çiğdem Ünlü, Acarkent Rotary Kulübü Kurucu Başkanı Ömer Saim Oğuz, Acarkent Rotary Kulübü Cam Şenliği Komitesi Başkanı Zehra Boldurmaz Turan, Coliseum Sports&Life yönetimi, katılımcı cam sanatçıları, Acarkentliler, Acarkent Rotary, Rotaract ve Interact Kulübü üyeleri gençler ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış töreninde Beykoz’da ve Antakya’da cam sanatının ve cam ustalarının milli kültür değerlerimize katkısına değinildi. Medeniyetlerin beşiği Antakya’dan misafir cam sanatçıları Antakya Cam Müzesi Kurucusu Şadi Asfuroğlu ve Antakya’dan tek başına cam fırını kurabilen ve mesleğin son temsilcilerinden Aner Parmaksız cam sanatı tarihçesi, gelişimiz ve günümüzde cam sanatı hakkında konuşmalar yaptı. Şenliğe katılan cam sanatçılarının bağışladığı eserler şenliğin 2. gününde düzenlenen müzayede satışa çıkarıldı ve geliri Antakya’da depremde hasar almış cam atölyelerine destek olarak gönderilecek.

acarkentrotarykulübü   davet