Vegan Baklavanın Mucidi Babazade...

Son yıllarda artan süt ve yumurta alerjileri dolayısıyla veya yaşama olan saygı doğrultusunda tüketim alışkanlıklarını değiştiren insanlar Vegan ürünlere yönelmişlerdir. Yeni doğum yapan annelerin alerji problemleri yüzünden yiyebilecekleri ürün sayısı sınırlanmış ve insanlarımızın bir kısmı oruç dönemlerinde hayvansal gıda tüketmediğinden dolayı Babazade günümüz tüketim alışkanlıklarını takip edip, insanların ihtiyaçları ve isteklerine yönelik inovasyonlar yaparak talebe yönelik Vegan ürünler üretmeye başladılar.

2018 yılında vegan baklavasını tüm dünyaya tanıtan Babazade, kendi sektörüde bir ilki gerçekleştirdi. 

Vegan Baklavanın fikir babası olmanın verdiği sorumluluk ile vegan baklava dışında, dünyaya bir ilki daha yaşatarak vegan su böreğini de Babazade Mağazaları'nda tüketicisinin beğenisine sunuyor. Vegan baklavanın geleneksel baklavadan farkı ana hammadde olan baklavalık hamurunda ve içeriğinde hiç bir hayvansal gıdanın yer almamasıdır.

Katkı maddesi içermeyen bitkisel hammaddeler ve kendine has bitkisel yağ karışımı ile hamurun kabarması ve renk alması gerçekleştirilerek baklavanın eşsiz lezzetinin yakalanması sağlanmıştır. Babazade Markası, her şeyden önce insanı, doğayı ve sağlıklı yaşamı düşünerek kişiye özel üretim yapan marka olarak sektörde yer almıştır.

Vegan Baklava'nın üretiminde emeği geçen ve bu ilki başaran, düşüncesel ve girişimsel kişiler Babazade markamıza isimsel ve fikirsel anlamını veren (baba, oğul) baba, Bülent Özsaygılı Zade (Eren Can - Hilmi Özsaygılı) lezzetsel, ustalık yönünde anlamını katan Sefer Göker’dir .

babazade   baklava   vegan