Sektörün ihtiyacı olan finans profesyonelleri ÜNLÜ & Co’dan...

Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, alanında en donanımlı çalışanları bünyesinde barındırmasının yanında, sektörün ihtiyacı olan finans profesyonellerini yetiştirmeye de devam ediyor.

Türkiye’nin şirket satın alma ve birleşmeleri, stratejik ortaklıklar, halka arzlar ve blok hisse satış işlemlerinde pazar lideri olan ÜNLÜ & Co, büyüme hedefleri doğrultusunda yeni mezunların ve uzmanlık kazanmış adayların başvurularını bekliyor.

ÜNLÜ & Co tarafından, geleceğin finans alanında profesyonellerini geliştirmek için tasarlanan Management Trainee (MT) programı “Future Finance Generation” başvuruları başladı. 

Yatırım danışmanlığı ve aracılık hizmetleri, kurumsal finansman, borç sermaye piyasaları, hisse senedi sermaye piyasaları ve varlık yönetimi  alanında hizmet veren grup bu yıl da yeni mezun ve 2020’de mezun olacak adaylara kapısını açıyor.  10 Nisan tarihine kadar Linkedin üzerinden yapılan başvuruların seçme ve yerleştirme süreci sonrasında seçilen adaylar, ÜNLÜ & Co’yu yakından tanıma fırsatı yakalayacakları, zengin içerikli eğitimler ve oyunlaştırılmış ölçme ve değerlendirme araçları ile potansiyellerini ortaya koyabilecekleri ve kariyer bağlantılarını güçlendirebilecekleri Finans Kampında biraraya gelecekler.

MT programı ile ilgili değerlendirmede bulunan ÜNLÜ & Co İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yönetici Direktörü Elif Özer, “ÜNLÜ & Co olarak uzun yıllardır finans sektörünün ihtiyacı olan profesyonellerin yetişmesine imkan sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz eğitimler ve tasarlamış olduğumuz kariyer programlarımız sayesinde sektörde bir okul olarak görülen ÜNLÜ & Co’da aynı zamanda bir aile gibiyiz. Tüm bu özelliklerimiz ile sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştirmemiz ile tanınıyoruz. Yine bu yıl da MT programımız ile aramıza yeni nesilden ekip arkadaşları katacağız.  2 aylık yoğun bir eğitim programının ardından iş başı eğitimler ve aralıklarla devam eden sınıf içi eğitimlerden oluşan bu programımıza geçtiğimiz yıl 2500’ün üzerinde başvuru olmuştu. 
Mart’ta açılan 2020 MT programı başvurularımız 10 Nisan’a kadar devam edecek. Ardından 9 Mayıs’ta MT Finance Camp etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. 2015 yılından bu yana yürüttüğümüz teknik ve yetkinlik bazlı eğitimlerden oluşan MT programımızda ilgili departmanlara yerleştirilen MT’ler, alanında uzman iç ve dış eğitmenler tarafından bir yıl boyunca farklı alanlarda eğitimler alıyorlar. Şirket içi bölümlerde tecrübe kazanırken; değişik iş modelleri öğrenme ve şirket kültürüne hızla adaptasyon şansını da yakalıyorlar. Amacımız; MT’lerimizin seçmiş oldukları alanda güçlü bir başlangıç yapmalarını sağlamak. ÜNLÜ & Co ailesi olarak da bu misyonumuzu sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ & Co