Sanat Ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programının Yeni Dönem Kayıtları Başladı...

Türkiye’de ilk defa, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM), Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu işbirliği ile hayata geçirilen kültür sanat alanında uluslararası normlara uygun içeriklerle, öncü isimlerin katıldığı sertifika eğitim programında dördüncü dönem 25 Eylül 2023 tarihinde başlıyor.

Sanat ve kültür disiplini başlıkları altında akademik anlamda kendini geliştirmek isteyen sanatseverlere yönelik eğitim verilmesi amaçlanan programlarda Bahattin Yücel, Feride Çelik, Buket Şakarcan, Ayşegül Sönmez ve Denizhan Özer gibi alanında önemli isimler eğitmen olarak yer alacak.

Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı ‘Sanat Tarihi’ başlıklı modül ile başlayacak. Programın ilk modülünde, temel sanat tarihi bilgisi işlenecek. Avrupa’daki sanat akımlarının ortaya çıkışı ve etkileri tartışılacak. Bu akımların Türk sanatına yansımaları üzerinde durulacak. Türk sanatının var olma mücadelesine tanıklık edilecek.

İhtisas konularındaki en saygın öğretim üyelerinden oluşan eğitim kadrosuyla gençlere sadece bir üniversite eğitim almaktan ziyade, geleceklerini de kazandırmayı hedefleyen bir vizyon ile hareket eden Bahçeşehir Üniversitesi ile uzunca süredir güncel kültür ve sanat eğitimleri veren Artkolik’in işbirliği ile sürdürülebilirlik kazandırılan projede her bir modül bir diğeri bittikten sonra başlayacak. Bu sayede ileri tarihli eğitim programları için kayıtlar devam edebilecek.

Katılımcıların hem sektörel hem de akademik bilgi birikimlerini geliştirmeyi hedefleyen Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı kapsamında yeni dönem eğitim modüllerinin başlıkları ve başlangıç tarihleri şu şekilde olacak: ‘Sanat Tarihi 25 Eylül 2023’, ‘Sanat ve Farklı Disiplinler– 14 Kasım 2023’, ‘Sanat Pazarlaması ve İletişim – 3 Ocak 2024’, ‘Sanat Kültür Yönetimi ve Kurumlar - 20 Şubat Mayıs 2024’.

Programda her bir modül başına ücret 3.150 TL; sertifika programının tamamına katılanlara ise indirim uygulanarak 4 modülün ücreti 9.700 TL olarak belirlendi. Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için www.bausem.bau.edu.tr adresi ziyaret edilebilir ve/ya 0212 381 59 41 no’lu telefondan bilgi alınabilir.

bausem   sanat   okul