Sahnede 30. Yıla "Dem" Hediyesi...

Bugüne kadar yaptığı albümler, tekliler ve sahne performansları ile adından söz ettiren, müzik yazarları tarafından “Anadolu Blues” terimiyle özdeştirilerek Türkiye’de öncüsü olarak gösterilen Can Gox, kariyerinin 30. yılını “DEM” ile karşılıyor.

Can Gox yorumuyla Barış Manço, Cem Karaca, Ahmet Kaya, Zülfü Livaneli, Teoman, Servet Kocakaya, Hüsnü Arkan, Sezen Aksu, Zakkum ve Tan Taşçı şarkıları, Cenk Erdoğan, Can Saban, Serdar Öztop, Salih Korkut Peker ve Göksun Çavdar’ın düzenlemeleriyle “DEM” de toplandı.

Zamanın gücüne inandığını dile getiren Gox, “DEM”i hazırlarken, Can’da demlenenleri seçtik. Tadının tam kıvamına ulaşmasını bekleyen, en uygun “an” da, en lezzetli hali ile şarkılarını yorumladığım bu 10 nefeslik yolculuk vesilesiyle üstadlara sevgi ve saygılarımı hediye ediyorum.” diyerek albüm yolculuğunu özetledi.

Can Gox’un Bayhan Müzik etiketiyle yayınlanan yeni albümü "DEM"den Ben Ne Yangınlar Gördüm, Deli Eylül ve Leylim Ley'in İzzet Başlak yönetmenliğinde çekilen video klipleri yayına girerken, albüm tüm dijital platformlarda dinleyicisiyle buluştu.

cangox   müzik