Range Rover House, Bodrum’da...

21 - 23 Temmuz tarihleri arasında Bodrum Villa Maçakızı’nın etkileyici atmosferinde gerçekleşen Range Rover House ilham veren deneyimleri ile misafirleriyle buluştu.

Aslıhan Karalar-Ece Vahapoğlu-Cihan Alpay-Işıl Reçber-Rüştü Reçber-Nergis Pekuysal

Borusan Otomotiv ev sahipliğinde gerçekleşen davete; Ali-Banu Alp, Aysel Akçay, Begüm Kütük ,Işıl- Rüştü Reçber, Çiğdem Erkman, İpek Develi, Dr. Jan Klod- Şale Kayuka, Ali- Nazlı Sunal, Meral Muhayeş, Dr. Alp Nuhoğlu, Hakan- Ayşegül Kodal, Nergis Pekuysal, Seçkin Pirim, Ebru Döşekçi, Semih – Özge Sander, Şule- Özalp Argüder, Gizem-Barış Çağdaş, Sarp-Eda Evliyagil, gibi iş-sanat ve cemiyet hayatının önemli simaları katılım gösterdi. Range Rover House proje ortakları Muse Contemporary Sanat Galerisi kurucusu ve Art Curation by Range Rover sergisi küratörü Ayşe Pınar Akalın, Gurme Oğul Türkkan, Şef Carlo Bernardini ve Mentör -Yoga Gurusu Zeyneb Uras etkinlikler süresince davetlilerle buluştu.

Borusan Otomotiv, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği, rafine ve sofistike kimliği ile tanınan Range Rover markası için, 21-23 Temmuz tarihlerinde dünyanın en seçkin noktalarından Bodrum’da, Villa Maçakızı’nın keyifli atmosferinde Range Rover House etkinliği gerçekleştirdi. Üç gün boyunca misafirler gastronomi, sanat, wellness ve gustolu yaşam konularının ele alındığı deneyimler yaşadı. Alanında uzman isimler, markanın dünyasını ve kendine özgü modern lüks felsefesini derinlemesine sundu. Borusan Otomotiv, Bodrum’un büyüleyici Cennet Koyu’ndaki Villa Maçakızı’nda, misafirlerine derin ve kişiselleştirilmiş deneyimler yaşattı.

Yoga gurusu ve mentor Zeyneb Uras’ın Yoga ve Farkındalık eğitimi ile başlayan programda misafirler, anda kalıp ruh-beden dengesi üzerine derinlemesine bir yoga çalışması yaşadılar. Program, dünyaca ünlü İtalyan şef Carlo Bernardini ve yerel ekosistemlerin özelliklerini korumayı teşvik eden Slow Food Bodrum işbirliği ile ‘’Local Taste Lab’’ ismi verilen özel bir deneyimle devam etti. Viski çanağı koruyuculuğu (Keepers of the Quaich) ünvanı ile onurlandırılan Oğul Türkkan’ın Gustolu Yaşam Sohbetleri kapsamında hazırladığı viski ve puro eşleşme deneyimi katılımcılara keyifli anlar sundu. Range Rover House buluşmaları kapsamında; Muse Contemporary’nin kurucusu Ayşe Pınar Akalın’ın küratörlüğünde düzenlenen ve Range Rover’ın Modern Lüks kodlarını stilize eden “Art Curation by Range Rover” sergisi, 6 sanatçının özgün eserleri ile sanat severlerle buluştu. Akşam saatlerinde DJ ve Jazz performansları ile renklenen davette misafirler keyifli anlar yaşadı.

Local Taste Lab By Carlo Bernardini – Slowfood Bodrum İşbirliği ile

Mevsimsel ve yerel lezzetler, Slow Food Bodrum iş birliğinde Local Taste Lab konsepti ile ünlü şef Carlo Bernardini tarafından hazırlandı. Muğla bölgesine ait mevsimsel ve geleneksel lezzetleri desteklemek ve yerel olanı korumak amacıyla iyi, temiz ve adil gıdaya adanmış dünyanın en büyük gıda hareketlerinden biri olan Slowfood’un Bodrum organizasyonu işbirliğinde hayata geçirilen konsept kapsamında bölgenin özellikle kadın çiftçilerin emekleri ile hazırlanmış; Milas Memecik zeytini ve karakılçık bazlaması, Bal Bademli Karya inciri ile Çömlekçi köyünden taze peynir, Fesleğen yağlı soğuk Göce tarhanası çorbası, Deniz Fasulyesi-Enginar, Kalamar Yumurtaları, Mor Biber ve Satsuma Aioli, Ahtapotlu Gambilya fava, Keçiboynuzu (Harup) pekmezli dondurma gibi Muğla bölgesine özel içerikler Şef Carlo Bernardini yorumlaması ile konuklarla buluştu. Bodrum haritası şeklinde özel olarak hazırlanan sunum masasında, köylere özgü ürünlerle yaratılan tabaklar şefin anlatımıyla konuklara sunuldu.

Art Curation by Range Rover

Muse Contemporary işbirliği ile hayata geçirilen “Art Curation by Range Rover” sergisi kapsamında, Range Rover’ın modern lüks bakış açısını simgeleyen 7 başlık, sanatın etkili gücüyle yansıtıldı.

Rafine Olmak; Türkiye’ye yeni yerleşen Rus sanatçı çift Yulia Baytrova ve Marat Mukhametov’un porselen ve betondan yaptıkları dişi ve eril enerjiyi temsil eden heykellerinde yer alan sonsuz denge, sade tasarımlarda yer alan ayrıntılarla titizlikle tasarlanıyor.

Geleceğe Odaklanmak; Jeolojik güçlerin sınırlarını araştıran sanatçı Tom Fellows, malzemeleri eritme, travmatize etme ve zımparalama yoluyla şekillendirmek için yoğun basınç ve yüksek sıcaklıklar kullanıyor. Bu süreçte kontrolden vazgeçerek kompozisyonu malzemelerin belirlemesine izin veren sanatçının eserleri hiçbir zaman tam anlamıyla bitmiyor ve gelişmeye devam etmeleri için eserlere alan bırakılıyor.

Günlük yaşamın malzemelerini kullanan sanatçı, onları orijinal amaçlarından çağdaş bağlamlara dönüştürüyor.

Çabasız Görünmek; Bonbon heykelleriyle ünlü olan Fransız sanatçı Laurence Jenk, sadelik ve evrenselliği yansıtıyor. Bonbonları, annesinin yemesini yasakladığı şekerlemeyi dedesinden ödül olarak aldığı çocukluk anılarını temsil ediyor. Hayattaki güzel şeyler sadece ödül olarak gelmemeli, neşe ve mutluluk kaynağı olarak verilmelidir mesajını paylaşan sanatçının eseri, Range Rover House kapsamında sanat severlerle buluşuyor.

En İyiyi Seçmek; Titizlikle paslanmaz çelikten yapılan soyut kuş heykeli özgürlüğü temsil ediyor. Güney Afrikalı genç sanatçı Jake Michael Singer, 21. yüzyılın en iyi 21 çağdaş sanatçısı arasında sayılmaktadır ve çalışmalarında mutlak mükemmellik arayışı içerisindedir.

Dünya Vatandaşı Olmak; Genç sanatçı Artem Martis, yeniden dönüşüme giren cam parçalardan yaptığı heykellerle sürdürülebilirliği camın geçirgenliği ile öne çıkartıyor. Yüzyıllar boyu var olan ve günlük hayatta kullandığımız bu malzeme, Artem’in heykellerinde farklı ve yepyeni bir kimliğe bürünüyor.

Etkileme Gücüne Sahip Olmak; Alea Pınar Du Pre bir kadın sanatçı olarak ortaya koyduğu portrelerde günümüz kadınının profiline işaret ediyor. Post feminist bir yaklaşım ile güzel ve başarılı kadın imajını benimseyen sanatçının, optik etkili çalışmasında son yüzyılın güzellik ve cazibe ikonu olarak görülen Brigitte Bardot izleyenleri büyülüyor. Du Pre’nin portrelerinin çıkış noktasında kübizm ve atomun parçalanması yer alıyor. Genel görelilik ile kuantum mekaniğinin netlik ve belirsizliğin karşı karşıya gelmesiyle tezahür eden çatışması serilerinin kritik evrelerini oluşturuyor.

Benzersiz Olmak; Sanatın benzersiz olmayacağına vurgu yapan Muse Gallery, benzersizliği en iyi Range Rover markasının temsil edeceğine inanarak, kürasyonun son eseri olarak Range Rover’ın bizzat kendisini seçmiştir.

Range Rover ise bu yaklaşımı benimsediğini, “Orijinal olmak demek, bazılarını cezbedip bazılarını cezbetmemek demektir. Çoğunluk için az anlam ifade etmektense, bazıları için çok anlam ifade etmeyi tercih ederiz.” şeklinde ifade ediyor.

Sergi kapsamında benzersiz olma prensibi Range Rover, Range Rover Sport ve Range Rover Velar modelleri ile temsil ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rangeroverhouse   bodrum   davet   borusanotomotiv