Mezra 2024 Yazına Damgasını Vuruyor...

Ege'nin incisi Bodrum'da, yemyeşil bir arazi üzerine kurulu Mezra, 2024 yaz sezonuna iddialı bir giriş yapıyor. Yalıkavak'ta, geniş verimli bahçeleri ve yenilenen menüsü ile dikkat çeken Mezra, Serhat Doğramacı'nın özgün tarifleriyle ziyaretçilere unutulmaz tatlar sunmaya devam ediyor.

Yenilenen menüsüyle misafirlerine sezona güçlü bir başlangıç yapan Mezra, yöresel zenginlikleri modern pişirme yöntemleriyle harmanlıyor. Doğramacı, "topraktan tabağa" felsefesini benimseyerek, bahçesinden elde edilen taze ürünlerle hazırlanan yemekleriyle adeta bir lezzet serüveni vaat ediyor.

Bodrum'un Kalbinde Bir Lezzet Durağı

Mezra‘nın mutfağına giren ürünler Bodrum’un civar köylerinden doğal ve organik olarak seçiliyor. Hem enfes bir kahvaltı hem de günün diğer saatleri için lezzetli menüsü olan Mezra geleneksel tarifler gün yüzüne çıkarılıyor. Yerli ve yöresel yemekler kendilerine has dokunuşlarla sunuluyor; bahçenin ortasında bulunan tandır kuyusunda pişen etler ve bakır kazanlarda dövülen keşkek, Mezra’nın en özel lezzetleri arasında olarak öneriliyor.

Menü, içli köfte ve çiğ köfte gibi klasikleri modern bir dokunuşla sunarken, haşhaşlı ve keçi boynuzlu Balıkesir kuzu sırt gibi seçkin alternatiflerle de dikkat çekiyor. Ayrıca, mezra da başlangıç Kızıl Buğday kullanılarak su ve nohut ile mayalanmış coğrafi işaretli ‘TatlıMaya’ ekmeği, yabani lavantalı yoğurt ve Manisa’dan şefin kendi sıktırdığı zeytinyağı ile birlikte servis ediliyor; bu da her lokmada damaklarda hoş bir lezzet bırakıyor.

İmza yemekler arasında yer alan İskenderun karidesi ve tütsülenmiş dana kaburga lezzetlerinin tadına bakanları büyüleyen lezzetler arasında. Mezra’nın el yapımı tabaklarında sunulan bu özel yemekler, görsel ve damak zevkine hitap eden sunumlarla tamamlanıyor.

Mezra, sadece yaz aylarında değil, artık her mevsim açık! Bodrum Yalıkavak'ta, doğanın kucağında, yenilikçi ve özgün lezzetler arayanlar için Mezra, kaçırılmaması gereken bir gastronomi durağı.

mezra   mekan   bodrum