Mevaris Mücevherat Yapay Zeka Tarafından Tasarlanan Modeliyle Son Koleksiyonu Cosmos’u Tanıttı...

Fatoş Altınbaş'ın kreatif direktörlüğünde hayat bulan Mevaris tasarımlarına yeni bir koleksiyon eklendi. Cosmos Koleksiyonu, yapay zeka ile tasarlanan Mevaris mankeni “Iris” ile tanıtıldı.

Türkiye’de ilk defa geri dönüştürülmüş altınlarla üretilen bir koleksiyon olarak evrenin ve galaksinin gizemini, spiritüel ve sembolik anlamlarını mücevher sanatıyla buluşturan Cosmos Koleksiyon lansmanı iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi.

Uzayın derinliklerinde yer alan Samanyolu, ay ışığı ve galaksinin ihtişamını yansıtan tasarımlardan oluşan Cosmos Koleksiyonu özel hazırlanan enstalasyonlar, yapay zekâ tasarımı manken ve geri dönüştürülmüş altın kullanılması gibi birçok anlamlı ilki buluşturdu.

Özel bir davetle tanıtımı yapılan, Aslı Ekşioğlu, Aslıgül Atasagun, Milka Karaağaç, Dicle Öztaşkın, Gamze Keçeli, Ceylan Çapa gibi isimleri buluşturan Cosmos Koleksiyonu ve ai manken Iris, misafirlerin büyük beğenisini kazandı.

Koleksiyon Modeli Yapay Zekanın Tasarımı: Iris

Geleneksel yöntemler ve el işçiliği kadar gelişen teknolojiyi ve sunduğu fırsatları marka vizyonunun her noktasında en verimli şekilde değerlendiren Mevaris, Cosmos Koleksiyonuyla mücevher sektöründe bir ilke imza atarak yapay zeka kullandı ve mankeni “Iris”i yarattı.

Koleksiyon özelinde hazırlanan enstalasyon çalışmaları, Iris ve Cosmos sanatı, teknolojiyi, el işçiliğini, altını, pırlantayı, yaratıcılığı ve daha birçok değeri buluşturan konseptiyle gelecek hedefleri şimdiden merak ettirmeyi başardı.

Mevaris Cosmos Koleksiyonu'nu yakından incelemek ve sipariş vermek için https://www.mevaris.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

cosmoskoleksiyonu   mevarismücevherat