Melisa Tapan, Görme Engelli Depremzedeler Çalışıyor...

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Sabancı'nın kızı Melisa Tapan, dedesi Sakıp Sabancı'nın da yakından tanıdığı WeWALK CEO'su Kürşat Ceylan'la özellikle doğal afetlerden etkilenen görme engelli vatandaşlar için WeWALK akıllı bastonu geliştirmek adına buluştular.

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Sabancı Holding veliahtlarından Melisa Tapan, WeWALK CEO'su Kürşat Ceylan'la bir araya geldi. WeWALK akıllı bastonun geliştirilmesi üzerine konuşan ikili fotoğraf çekmeyi de unutmadı.

Tapan, sosyal medyada hesabından yaptığı paylaşımına; "Bu ay WeWALK CEO'su Kürşat Bey ile fiziksel anlamda bir araya geldik. Görme engelli insanları güçlendirmek için teknolojiyi kullanma tutkusundan ilham almanın yanı sıra dedem ile olan kişisel tanışıklığı beni etkilemişti. Canım dedem eğitim ve katılımın güçlü bir savunucusuydu, Kürşat Bey’i ile bu gün eminim büyük gurur duyardı. Yeni şehirlere veya mahallelere taşınmak zorunda kalan depremzedeler, alışılmadık çevrelere uyum sağlamak anlamında zorluk çekebilir. Bu anlamda WeWALK akıllı baston gibi teknolojilerin öneminin artacağını düşünüyorum. Sesli yardım, engel algılama ve akıllı telefon bağlantısı gibi özelliklerle WeWALK, görme engelli depremzedelerin yeni çevrelerinde güvenli ve kendinden emin bir şekilde gezinmelerine yardımcı olabilecek teknolojiye sahip. WeWALK gibi startup'ları destekleyerek, özellikle doğal afetlerden etkilenenler olmak üzere herkes için daha kapsayıcı ve erişilebilir topluluklar oluşturmak üzere teknolojinin gücünden yararlanabiliriz." yazdı.

melisatapan   kürşatceylan