Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Forbes Travel Guide'ın Düzenlediği 2024 Star Awards’da Beş Yıldız’ın Sahibi Oldu...

Tam 66 yıldır, dünyanın pek çok ülkesinde alanında en iyi otel, restoran, resort ve SPA’larını değerlendiren Forbes Travel Guide, 2024 değerlendirmelerinde “Beş Yıldız” alan seçkin adreslerin listesini açıkladı. İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde yer alan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul “Beş Yıldız”a layık görüldü.

İstanbul’u zarif bir gerdanlık gibi saran Boğazı’n göz alıcı maviliği, Asya’nın büyülü güzelliğiyle konuklarına eşsiz bir manzara sunan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, dünyanın en prestijli ve ünlü seyahat dergilerinden Forbes Travel Guide’ın değerlendirmesiyle Beş Yıldız’ın sahibi oldu.

Gizli denetçilerinin misafir gibi seyahat yaparak değerlendirdiği sistemde, dikkatle araştırılan birçok kriter var. Gizli denetçiler oda konforunu ve sunulan imkanları, yiyecek-içecek standartlarını ve çeşitliliğini, misafir deneyimini, dijital süreçleri, marka yaklaşımını, çalışanların ürün bilgisini ve daha pek çok unsuru kapsayan 900 standardı dikkate alarak değerlendirme yapıyor.

Yüzde 80’i eşsiz İstanbul Boğazı manzarasına sahip odaları, Avrupa kıtasından Asya kıtasını izleme olanağı tanıması, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Yıldız Parkı, Kuruçeşme ve Bebek parklarına yakınlığıyla misafirlerine tarihi dokunun izlerini takip etme olanağı tanıyan otel, konumu, ihtişamı ve tasarımıyla benzersiz bir zarafeti birleştiriyor. Tarihi Yarımada’ya olan yakınlığı sayesinde Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Gülhane Parkı gibi İstanbul’un etkileyici geçmişinin yarattığı büyülü bir atmosferin odak noktasında bulunuyor.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra hizmet kalitesiyle de Beş Yıldız’a layık görülen Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul kurulduğu günden bu yana aldığı ödüller ve derecelerle adından söz ettirmeye ve başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Hakkında

Nefes kesici panoramik manzarasıyla İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında yer alan, lüks ve şık bir tasarıma sahip Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, asırlık Naile Sultan Korusu’na ve tarihi Kuruçeşme sokaklarına uzanmaktadır. Otelin her biri geniş bir terası ya da balkonu içeren 77 lüks odası ve 23 süiti, çağdaş tasarım anlayışı ile ikonik Osmanlı mirasının muhteşem uyumunu yansıtmaktadır. 3.500 metrekarelik bir alana yayılan Spa’sı, Mandarin Oriental Otel Grubu’nun ödüllü Spa konseptlerini bütünsel imza terapileri ve sağlıklı yaşam programları eşliğinde sunarken, dünyaca ünlü restoran ve barlarının her biri yenilikçi ve gurme bir mutfağı sergilemektedir. Düğünlere ve seçkin davetlere yönelik göz alıcı bir atmosfer oluşturan ayrıcalıklı toplantı ve etkinlik alanları, lüks butikleri, açık ve kapalı havuzları, geniş terasları ve yemyeşil bahçeleriyle şehrin kalbindeki bu eşsiz resort, İstanbullular ve iş ya da tatil amaçlı seyahat edenler için mükemmel bir adres.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’a ait detaylı bilgilere ve görsellere https://www.mandarinoriental.com.tr/istanbul/bosphorus/luxury-hotel veya mo_istanbul Instagram hesabından erişebilirsiniz. 

mandarinorientalbosphorus