Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’dan Ömür Akkor İmzası İle Geleneksel İftar Sofrası...

Ramazan ayının en anlamlı anlarından olan iftar vakitleri, bu yıl Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’da ünlü şef Ömür Akkor’un imzasını taşıyor.

İstanbul Boğazı’nın nefes kesici manzarasına sahip Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, Şef Ömür Akkor’un Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini incelikle derlediği özel iftar menüsü ile misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında yer alan ve iki köprüyü de kapsayan eşsiz manzarasıyla dikkatleri üzerine çeken Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, zengin bir alt yapıya sahip geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmez tatlarından oluşan menüsüyle Ramazan boyunca misafirlerini benzersiz bir iftar ziyafetinde ağırlıyor. Bu özel iftar menüsü, 25 yıldır Türk mutfağı üzerine çalışmalar yapan, ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle sahip şef Ömür Akkor’un imzasını taşıyor. Ömür Akkor ve ekibinin Ramazan boyunca Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un mutfağında hazırlayacakları birbirinden seçkin lezzetlerden oluşan iftar sofrası benzersiz bir deneyim sunuyor.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un şef Ömür Akkor imzalı iftar menüsünde başlangıç olarak Urfa yumurtalı köftesi, Kilis turşusu, Erciyes ayazında kurutulmuş pastırma, Osmanlı sarayından vişneli yaprak sarma, kuzu kaburgalı acılı sarma gibi Anadolu’nun kadim mutfağından öne çıkan lezzetler yer alıyor. Ana yemeklerde Selçuklu saray mutfağından günümüze taşınan iç pilav ve kuzu tandır, Arap tava ve kaburgalı Çayeli kuru fasulyesi gibi özel lezzetler misafirlere sunuluyor. Tatlı menüsünde yer alan Edirne sarayından helva-i hakani, Bursa süt helvası ve Kilis cennet çamuru ise misafirleri Türk mutfağında eşsiz bir gastronomik yolculuğa çıkarıyor.

Ramazan boyunca sevdiklerinizle keyifli bir iftar sofrasında buluşabileceğiniz gibi özel Ramazan daveti ve organizasyonları için Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un birbirinden seçkin etkinlik alanlarında misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Ayrıca Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un boğazın hemen kıyısında yer alan özel kabanalarında servis edilecek sahur sofrasıyla günün ilk saatlerini eşsiz manzarasında sevdiklerinizle birlikte geçirebilirsiniz. Tüm bu ayrıcalıklı deneyimler için rezervasyonlarınızı şimdiden yaptırabilirsiniz.

İçerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde iftar gelirimizin %10’unu AFAD’a bağışlayarak depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz.

Rezervasyon için: 0534 260 27 48

Ayrıntılı bilgi için:

BPR İletişim – Sonay Yıldız / sonay.yildiz@bpriletisim.com / 0533 676 69 28

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul hakkında

Nefes kesici panoramik manzarasıyla İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında yer alan, lüks ve şık bir tasarıma sahip Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, asırlık Naile Sultan Korusu’na ve tarihi Kuruçeşme sokaklarına uzanmaktadır. Otelin her biri geniş bir terası ya da balkonu içeren 77 lüks odası ve 23 süiti, çağdaş tasarım anlayışı ile ikonik Osmanlı mirasının muhteşem uyumunu yansıtmaktadır. 3.500 metrekarelik bir alana yayılan Spa’sı, Mandarin Oriental Otel Grubu’nun ödüllü Asya sıcaklığındaki Spa konseptlerini bütünsel imza terapileri ve sağlıklı yaşam programları eşliğinde sunarken, dünyaca ünlü restoran ve barlarının her biri yenilikçi ve gurme bir mutfağı sergilemektedir. Düğünlere ve seçkin davetlere yönelik göz alıcı bir atmosfer oluşturan ayrıcalıklı toplantı ve etkinlik alanları, lüks butikleri, açık ve kapalı havuzları, geniş terasları ve yemyeşil bahçeleriyle şehrin kalbindeki bu eşsiz resort, İstanbullular ve iş ya da tatil amaçlı seyahat edenler için mükemmel bir ortam sunuyor.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’a ait detaylı bilgilere ve görsellere https://www.mandarinoriental.com.tr/istanbul/bosphorus/luxury-hotel veya mo_istanbul Instagram hesabından erişebilirsiniz. 

 

 

 

mandarinotel   ramazan   ömürakkor