Maji Art Gallery Ve Ertuğrul Ateş Yeni Projelerin Müjdesini Verdiler...

MAJİ Art Gallery, önceki gün Titanic Luxury Collection Bodrum Hotel'de, Ertuğrul Ateş’in ışık ve kadını bağdaştıran solo sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda ünlü ismin ziyaret ettiği sergİ yoğun ilgiyle karşılandı.

Gaye Donay-Ertuğrul Ateş-Funda Alkan-Meltem Cumbul-Sevcan Tanfer-Nihat Tanfer-Yüksel Başaran Yıldız-Han Keser-Alara Temuçin

Ertuğrul Ateş duygularını: “Benim resimlerim çözüm önermez, ders vermez; kulaklarınıza anlaşılmaz şeyler fısıldar usulca.” sözleriyle dile getirdi. Sanatın, yani yaratıcılığın hayatı anlamlı kıldığını anlatan Ateş, sanata ve sanatçıya bakışını şöyle anlatıyor: “Ölümün dışında bir tanrısallığa ancak yaratarak ulaşabilirsiniz. Öyleyse yaklaşmakta olan2. Rönesans, 21. yüzyılın sanatçılara ait olacağını işaret eder.”

Ünlü Ressam Ertuğrul Ateş'ten Destek

Maji Art Galeri'de halen sergileri devam eden Nilay Yıldız, Han Keser ve Yüksel Başaran Yıldız'ın resimlerine ünlü ressam Ertuğrul Ateş,"Genç yeteneklerin her zaman önünü açmak lazım" diye konuştu.

Ertuğrul Ateş Hakkida:

Ertuğrul Ateş 1954’de Adana’da doğdu. 1976‘da Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirerek aynı yıl İngiltere’ye gitti, Londra’da Kingsway Princeton College ve Betnhal Green Institue’de eğitim ve çalışmalarını 1979 yılına kadar sürdürdü. İlk sergisini 1980’de İstanbul’da açtı. Çalışmalarını 1987’ye kadar İstanbul’da sürdürdü ve ABD’ye giderek New York’a yerleşti. 1988’de başta Ahmet Ertegün olmak üzere 10 kişilik bir koleksiyoncu grubu ile anlaşma imzaladı. Ünlü 57. Cadde galerilerinden Terry Dintanfass galerisine ve Chicago Modern Sanatlar Müzesi’nde “Yükselmekte olan Sanatçılar” sergisine kabul edildi. Miami, Dallas, Los Angeles, Chicago, Palm Beach, Boston, South Hampton, Barselona, Kopenhag, New York ve Pekin’de birçok sergi açtı. 2003 yılında Hürrem Sultan Dans Gösterisi’ni sahneye koydu. Sanatçı yaşamını 2006 yılından bu yana Türkiye’de sürdürmektedir.

 

 

 

majiartgallery   titanicluxurycollection   sanat   sergi   bodrum