Longines, Türkiye’deki İlk Butiğinin Açılışını Şık Bir Davet İle Duyurdu...

İsviçreli lüks saat markası Longines, İstanbul Nişantaşı’nda açtığı butiğini marka dostlarını ağırladığı keyifli bir davet ile tanıttı.

Matthias Breschan-Özlem Kıroğlu Geylan-Arzu Kunt-Aslıhan Koruyan Sabancı-Serdar Oal-Cansu Tosun

İsviçreli lüks saat markası Longines, Türkiye’deki ilk butiğinin açılışını şık bir davet ile duyurdu. Nişantaşı’nın en prestijli caddesi Abdi İpekçi’de kapılarını açan butiğin açılış davetinde Longines CEO’su Matthias Breschan ve Orta ve Uzakdoğu Bölge Müdürü Patrick Aoun ise onur konuklarıydı.

Longines marka direktörü Özlem Kıroğlu Geylan ve ROTAP Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bal ev sahipliğinde gerçekleşen keyifli davete marka dostlarının yanı sıra ünlü isimler de katıldı. Longines CEO’su Matthias Breschan ise açılış konuşmasında İstanbullular ile buluşmanın heyecanını şu sözler ile dile getirdi: ‘Longines olarak, İstanbul'da ilk butiğimizi açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul gibi bu denli zengin bir kültürel mirasa ve tarihe sahip olan bir şehir ile köklü markamızı buluşturmak bizim için ayrıca heyecan verici. Markamızın bu topraklar ile ilişkisi çok eskiye dayanıyor olması da bizim için ayrı değer taşıyor. Osmanlı İmparatorluğu çok geniş topraklara sahip olduğu için Longines’den özel olarak iki zaman dilimini gösteren saat üretmesini talep etmişti. Longines de bu talep üzerine ilk defa iki farklı zaman dilimini gösteren GMT fonksiyonlu saatini üretmişti’.

 ‘‘Zarafet bir tavırdır’ mottosuna yakışan şık dekorasyonu ve canlı müzik performansı eşliğinde gerçekleşen davette misafirler markanın yeni koleksiyonlarını da keşfettiler.

Köklü geçmişi, üstün İsviçre saatçiliği ve kusursuz zanaatkarlığı ile bilinen Longines’in Türkiye’deki ilk butiği sayesinde markanın benzersiz koleksiyonları saat severler ile buluşuyor. Şık ve modern bir atmosferde uzman ekibi ile hizmet veren Longines butiği saat tutkunlarına eşsiz tasarımlarını inceleme fırsatını sunuyor. İstanbul’un en prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda bulunan Longines butiği, gelenek ve zarafeti harmanlıyor ve markanın tasarımları için etkileyici bir ortam sunuyor. Dışarıdan bakıldığında, kanatlı kum saati logosu ile tanınan Longines’in temel değerlerini yansıtan ve özenle seçilmiş saatlerinin sunulduğu şık ve zarif bir cephe göze çarpıyor. Butiğin içerisinde ise farklı malzemelerin ve renklerin ustalıkla birleştiği bir tasarım öne çıkıyor ve misafirperver bir iç mekan ziyaretçileri ağırlıyor. Saat tutkunları Longines evreninin ikonik referanslarını keşfederken, aynı zamanda da markanın binicilik veya havacılık gibi sporlar ile uzun yıllardır süre gelen ilişkisini keşfediyor.

Longines, 1832’den beri İsviçre’nin Saint-Imier kentinde faaliyet göstermektedir. Saat işçiliğindeki uzmanlığı, geleneğe, zarafete ve performansa olan güçlü bağlılığını yansıtır. Çok uzun yıllardır dünya şampiyonalarının resmi zaman tutucusu olan ve uluslararası spor federasyonlarıyla işbirlikleri gerçekleştiren Longines, spor dünyasıyla uzun yıllara dayanan sağlam ve uzun soluklu ilişkiler kurmuştur. Saatlerinin zarafetiyle tanınan Longines, dünyanın önde gelen saat üreticisi The Swatch Group ailesinin bir üyesidir. Kanatlı kum saati logosu taşıyan Longines’in 150’yi aşkın ülkede satış noktaları bulunmaktadır.

 

 

 

 

longines   davet   saat   butik