Kuruçeşme Sortie’nin İçinde Yer Alan “Meyhanede” Boğaz Manzarası Ve Eşsiz Lezzetleri Eşliğinde Kasım Ayına Dek Lezzet Tutkunlarını Ağırlamaya Devam Edecek...

2021 yılından bu yana Kuruçeşme Sortie’nin içinde yer alan Meyhanede restoran, Haziran ayında bu yılın sezon açılışını gerçekleştirmiş ve yaza merhaba demişti.

Açıldığı günden bu yana hem mutfağı hem konumu itibarıyla yerli ve yabancı misafirlerin uğrak yeri olan Meyhanede, kasım ayına dek ağırlayacağı her misafirini boğazın eşsiz görüntüsüne ve lezzete doymuş uğurlamayı hedefliyor.

Genç iş insanı Onur Erol’un işletmeciliğini üstlendiği Meyhanede, mutfağını ise meslekte 50. yılını deviren usta şef Ahmet Yavuz’a emanet ediyor. Restoran; soğuk mezelerden ara sıcaklara, ana yemekten tatlılara kadar yerli ve yabancı tüm misafirlerinden tam not alıyor.

18 çeşit mezenin yer aldığı restoranda; Girit ezmesinden, avokado soslu karidese, hollandez sosla harmanlanan ve pazı yaprağında sunulan levrekten, özel tarifle hazırlanan arnavut ciğere kadar konukları geniş yelpazede bir lezzet şöleni bekliyor. Bu lezzet şölenine atom, humus, köpoğlu, fava kalamar ve karides eşlik ediyor.

Ana yemeklerde ise, şefin 50 yıllık tecrübesini kullanarak özel tarifle hazırladığı meyhanede köftenin yanı sıra; bonfile, dana, kuzu pirzola, tuzda balık, somon ve levrek gibi balık çeşitleri yer alıyor. Meyhanede, misafirlerine özel hazırlanan taze ıstakozların yer aldığı havuzuyla da dikkat çekiyor. İsteyen misafirlere taptaze ıstakozlar bu havuzdan alınıp pişirilerek servis ediliyor.

Tatlılarda ise dondurmalı irmik helvası, krokanlı vanilyalı parfe, limonlu ve vişneli sorbe yer alıyor.

Kuruçeşme’deki Sortie kompleksinin içinde, deniz kenarında yer alan Meyhanede kasım ayına dek siz lezzet tutkunlarını bekliyor.

meyhanede   mekan   onurerol