Kral Charles Depremzedelere Yardım Çalışmalarına Destek Oldu...

Türkiye'de yaşanan deprem felaketi sonrası dünyanın dört bir yanından destek gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz eylül ayında tahta geçen Kral Charles, Londra'da depremzedeler için çalışan bir derneği ziyaret etti.

Depremle hayatları yıkılan milyonlarca kişiye küçük bir destek de Londra'da yaşayan Türklerden geliyor. İngiltere Kralı 3. Charles ise Londra'da Türk ve Suriyeli depremzedelere yardım çalışması yapan gönüllülere ziyarette bulundu. Kraliyet ailesinin sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımda, Kral Charles'ın, Londra'nın Hounslow bölgesinde Batı Londra Türk Gönüllüleri Derneğini ziyaret ettiği belirtildi. Buckingham Sarayından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Kral Charles, meydana gelen depremlerin ardından bu zor dönemde, depremzedelere desteğini göstermek için Londra'da Suriyeli ve Türk topluluklarda bir araya geldi. Toplum merkezi, Batı Londra'daki Türk diasporası için kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir ve buradaki gönüllüler bugüne kadar, battaniyeler ve kışlık giysiler de dahil olmak üzere 100'den fazla yardım paletinin toplanmasını koordine etti."

Kral Charles'ın burada Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ve gönüllülerden Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldığı aktarıldı.

Galler Prens ve Prensesi Kate ve William, Türkiye'de meydana gelen yıkıcı deprem felaketi sonrasında hayatını kaybedenler için üzüntülerini dile getirirken, kişisel bağışta bulunmuşlardı.

kralcharles   deprem