Kadıköy’de 23 Nisan Karnaval Gibi Kutlandı…

Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Özgürlük Parkı’nda gerçekleşen şenlikte konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı “Ne olursunuz çocuk kalın. Dünün çocuklarıydık, bugünün büyükleriyiz. Ama çocuk kalalım ki dünya daha güzel olsun, Türkiye daha aydınlık olsun” dedi.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı, konserlerden atölyelere, pandomim sanatçılarından, spor etkinliklerine kadar her yaştan çocuğun ilgisini çeken rengarenk bir programa ev sahipliği yaptı. Tahta bacaklı oyuncuların, jonglörlerin bando eşliğinde yaptığı geçit töreni ilgiyle izlendi. Çocuklar cansız mankenler ve birbirinden ilginç kostümleri olan sahne sanatçıları ile fotoğraf çektirmek için birbirileri ile yarıştı. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi(ÇSM) tarafından hazırlanan Ritmin Yıldızları konseri ile başlayan şenlikte, performans sanatçıları 4-5 metre yükseklikten ip ve çemberler ile akrobatik hareketler sundu.

 

Yerel seçim çalışmaları sırasında söylediği vaatleri gerçekleştirmeye başladığını ifade eden Şerdil Dara Odabaşı, “Birinci sözüm, kreşlerimizde artık çalışma saatleri 7:30 – 19:30’dur. İkinci sözüm, Özgürlük Parkı’nda bir Atatürk heykeli yapılmasıydı, 30 Ağustos’a yetiştireceğiz. Üçüncüsü de, bu yıl 19 Mayıs 1919’un 100’üncü yılını Kadıköy’de, Kadıköylüye yakışır bir şekilde kutlayacağız” dedi. Odabaşı sözlerine şöyle devam etti: “Ne olursunuz çocuk kalın. Dünün çocuklarıydık, bugünün büyükleriyiz. Ama çocuk kalalım ki dünya daha güzel olsun, Türkiye daha aydınlık olsun. Çocukluğumuzu kaybetmeyelim ve bugünün çocuklarının yarının büyükleri olacağını unutmayalım.”

 

 

kadıköy   23 nisan