Japon Moda Markası Toraichi The Stay Line İle Türkiye’de...

The Stay Line, Japon kültürünün geleneksel iş kıyafetlerini inovatif kumaşlarla özgün silüetlere dönüştüren Toraichi markası ile iş birliğini duyurdu. Toraichi’nin The Stay Line markasıyla Türkiye ile buluşması Bebek Otel by The Stay’de gerçekleştirilen bir davetle kutlandı. Aynı davette The Stay Line’ın doğanın gizemli gücüne vurgu yapan kapsül koleksiyonu Komorebi de lanse edildi.

Muzaffer Yıldırım-Neva Dürüst-İdil Fırat-Didem Balçın-Hasan Can Kaya

Japonya’nın en kaliteli kumaş üretimi yapılan Okayama bölgesinde 1959 yılında kurulan Japon “workwear” markası Toraichi, The Stay Line distribütörlüğü ile ilk defa Türkiye’ye geldi. Toraichi’nin gelişi ve The Stay Line’ın yeni kapsül koleksiyonu Komorebi Bebek Otel by The Stay Roof Bar’da gerçekleşen davetle sunuldu. Muzaffer Yıldırım’ın ev sahipliği yaptığı davete katılanlar arasında iş, sanat ve moda dünyasından önemli isimler yer aldı.

1600’lü yıllardan beri korunan ve adını Japon inşaat işçilerinin hareketlerinin ve cesaretelerinin simgesi olarak görülen ve “karaçaylak kuşu” anlamına gelen Tobishoku’dan alan Tobi mirasını; inovatif kumaşlar ve Japon kültürünün eşsiz giyim tarzı ile harmanlayan Toraichi, mücadeleci ve özgür ruhlara hitap eden tasarımlarını Türkiye’ye taşıyor. Oversize ve yalın tarzıyla konfor ve dayanıklılık gibi iki karşıtlığı aynı noktada buluşturan Toraichi tasarımları Japon kültürünün geleneksel kıyafetlerine de saygı duruşunda bulunuyor. Toraichi’nin patentli kumaşı “2530” ise markanın kuruluş tarihine uzanan geçmişi, teknik özellikleri, dikim tekniği ve işlevselliği ile Toraichi vizyonunu yansıtan en önemli detaylar arasında geliyor. Toraichi tasarımlarının geniş bir kısmında kullanılan 2530; dayanıklılığı, çabuk kuruması, buruşmaması, toz ve leke tutmaması gibi birçok özelliği ile yoğun çalışma temposunda işlevselliğini korurken şık bir yorumla karakterini yansıtmak isteyenlere hitap ediyor. Toraichi’nin tüm dünyada ünlü isimlerle gerçekleştirdiği farklı iş birlikleri ise dikkat çekiyor.

The Stay Line’ın yeni kapsül koleksiyonu Komorebi de bu iş birliğinden ilhamla Japon kültürünün bir yansıması. “Ağaçların arasından süzülen ışık huzmesi” anlamını taşıyan Komorebi, hissi ve metaforik anlamları ile Japon kültüründe önemli bir yer ediniyor. The Stay Line’ın bu hissiyatla yarattığı tasarımlarında; Japon esintili kesimler, hafif kumaşlar ve işleme detayları ön plana çıkıyor. Yeryüzüne ulaşarak insan hayatındaki zorlukları atfeden ışığın güzelliğinden ilhamını alan koleksiyon ağırlıkla beyaz, haki, siyah ve bej renklerinden oluşuyor.

The Stay Line’ın kapsül koleksiyonu Komorebi ve Toraichi markasının özgün tasarımlarına, www.thestayline.com adresinden ve The Stay Boulevard Nişantaşı, Bebek Otel by The Stay, The Stay Bosphorus, The Stay Nişantaşı ve içindeki noktalardan ulaşılabiliyor.

toraichithestayline   moda   davet   muzafferyıldırım