İmparatorluğun İhtişamı: Osmanlı Padişahları Sergisi...

Dünya tarihine yön vermiş, cihan devleti mertebesine ulaşmış Osmanlı sultanlarının portrelerinden oluşan ‘OSMANLI PADİŞAHLARI’ Sergisi sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

İranlı ünlü ressam Alan Kouchakpour'un kusursuz fırçasıyla tuvale aktarılan, Osmanlı Sultanlarının zarafetini ve gücünü yansıtan bu eserler, Payidar projesi çatısı altında hayat buluyor. Sergi, dünya tarihinde iz bırakan 36 padişahın görkemli yağlı boya portrelerini bir araya getiriyor.

Anadolu Etkinlik Organizasyon'un öncülüğünde hazırlanan sergi, sanatın kültürel mirası ve devamlılığı üzerindeki etkisini vurgulayarak, köklerimize sahip çıkmanın ve değerlerimizi geleceğe taşımanın önemini ortaya koyuyor. PAYİDAR projesinin sahibi ve Sanat Yönetmeni Murat BAYTAŞ'ın küratörlüğünü üstlendiği sergi, Osmanlı padişahlarının büyüleyici portreleriyle geçmişimize sıcak bir yolculuk sunarken, geleceğe olan bağlılığımızı da pekiştiriyor.

Murat BAYTAŞ, PAYİDAR projesinin bu ilk serisinin yanı sıra, gelecekte de 'İZ BIRAKAN'lar olarak koleksiyonlarını genişleteceklerini ifade ediyor. Payidar Osmanlı Sultanları Sergisi, köklerimizle buluşmamızı ve geleceğe olan umudumuzu pekiştiren bir sanat şöleni olarak, 2024-2025 yıllarında ulusal ve uluslararası etkinliklerde sergilenecek.

İranlı ünlü ressam Kouchakpour, Başkan Tayyip Erdoğan'ın rahmetli annesi Tenzile Erdoğan ile birlikte olan resmini de hediye etti. Erdoğan, bu özel tabloyu büyük bir beğeniyle karşıladı ve ressamı içtenlikle tebrik etti.

sergi   osmanlıpadişahları   alankouchakpour   resim