Devrim Erbil’in Dünyaca Ünlü İstanbul Eserlerinin Yeni Serisi Neonist The Stay’de...

İçerisindeki 250’yi aşkın sanat eseriyle İstanbul’da sanatı kucağını açan The Stay Boulevard ev sahipliği yaptığı sergilere bir yenisini daha ekliyor. Resmin şairi Devrim Erbil’in dünyaca ünlü İstanbul eserlerinin yeni serisi Neonist By Devrim Erbil 26 Ocak-2 Nisan tarihleri arasında otelde sergileniyor.

İçinde bulunduğu lokasyonların kültürünü yansıtan mimari yapılara değer katarak yaşam stili belirleyen The Stay grubunun en yeni oteli The Stay Boulevard Nişantaşı, çok özel bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü ressam Devrim Erbil’in en geniş NFT kolleksiyonunu orijinal, giclee ve limtli seri eserleri ile birlikte sanatseverlerle buluşturacak olan ve Renko London organizasyonu ve Renk Erbil küratörlüğünde hayata geçecek Neonist by Devrim Erbil sergisi, Erbil Kare ve The Stay Boulevard Hotel proje ortaklığıyla 26 Ocak’ta açılıyor. Neon latince yeni kelimesinden isimlendirilen bir element. Devrim Erbil Neonist serisi sanatçının klasikleşmiş İstanbul konseptlerini Neon renklerle yenilemesinden doğuyor, aynı zamanda yeni dijital sanat akımı NFT serileri ile sanatçının en kapsamlı NFT serisi olarak dikkati çekiyor. 

Devrim Erbil’in LONDRA temalı ilk NFT Eserinden sonra en geniş NFT Koleksiyonu Neon İstanbullar 

Neonist by Devrim Erbil sergisi, sanatçının ilk kez Londra’yı resmettiği ‘Londra Bir Rüya Gibi’ eseri ve limitli serilerinin yer aldığı ve Londra’da on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen sergisinden sonraki en geniş NFT koleksiyonunu içeriyor. Sergi kapsamında hepsi neon konsept içeren 281 eser ve 321 parça NFT kolleksiyonu sanatseverlerle buluşmayı bekliyor. 

Sergiyi ziyaret edecek sanatseverlere birlikte dijital olarak dünya çapında erişilebilir olan organizasyona iştirak edecek olan katılımcılar, orijinal eselerle birlikte NFT dijital esere www.renkolondon.com adresinden teklif verebilecek. Serginin “masterpiece” eseri 120 cm/180 cm Neon Istanbul yağlı boya tablosunun NFT versiyonu Amerikalı ünlü dijital sanatçı Silly Gabe ve Devrim Erbil’in ortak calismasi ile üretiliyor. Daha önce London Like A Dream eserinde de birlikte çalışan iki ünlü sanatçı Londra sonrasında İstanbul konseptinde yeni bir calışmaya imza atmaya hazırlanıyor. 

Erbil Kare, Devrim Erbil stüdyosunun inovatif kaynağı

Evrim Erbil tarafından kurulan Erbil Kare, Devrim Erbil’in sanat hayatındaki en önemli yeniliklerin yaratıcılarından. Sanatçının silk screen stüdyosunun kurulması ve geliştirilmesinden çeşitli medya tekniklerine kadar Türk sanatında ilk denecek birçok yenliğe imza atan Erbil Kare, 2019 yılında Devrim Erbil‘in Türkiye’de ilk kez hayata geçen ve dünyanın önde gelen sanatçılarının kullandığı giclee orjınal eserlerini sanatseverlerle buluşturmaya başladı. Kısa süre içinde büyük ilgi gören Aliminyum üzeri Giclee monotype rölyefli eserler sanatçının en önemli tekniklerinden biri haline geldi. Neonist by Devrim Erbil kolleksiyonunda büyük bir ağırlığa sahip olan Giclee eserler Erbil Kare’nin tasarımı ile artık daha büyük boyutlarda ve aliminyum dışında kağıt üzerindede sanatseverlerle buluşuyor. Sergi aynı zamanda Erbil Karenin yeni serilerininde lansmanı özelliğini taşıyor. 

Sergiyi ziyaret edecek sanatseverlere birlikte dijital olarak dünya çapında erişilebilir olan organizasyona iştirak edecek olan katılımcılar, sanal veya gerçek para portföylerini kullanarak, orijinal eselerle birlikte NFT dijital esere www.renkolondon.com adresinden teklif verebilecekler. 

Sergi Tarihleri: 26 Ocak- 2 Nisan 2023

Platform ve Organizasyon

www.renkolondon.com

Sergi Mekanı

The Stay Boulevard

www.thestay.com.tr

The Stay Hakkında

The Stay Warehouse, The Stay Nişantaşı, The Stay Bosphorus, Bebek Otel by The Stay ve The Stay Boulevard olmak üzere 5 oteli bünyesinde bulunduran The Stay, turizm dünyasının özgün bir temsilcisi. Alaçatı’nın merkezinde huzurlu bir vaha sunan ve grubun yıl boyunca küratörlüğünü gerçekleştirdiği birçok kültürel programa ev sahipliği yapan The Stay Warehouse, İstanbul’un moda ve alışveriş merkezinde yer alan The Stay Nişantaşı ve İstanbul’un eğlence merkezlerinde büyüleyici bir tarihi dokuya sahip olan boğaz manzaralı butik oteller The Stay Bosphorus ve Bebek Hotel by The Stay otelleriyle, eşsiz bölgelerde yeni keşifler için farklı kapılar aralıyor. 250’yi aşkın sanat eserine ev sahipliği yapan The Stay Boulevard Nişantaşı, 82 odasıyla şehrin en gözde lokasyonunda misafirlerini ağırlıyor. Kültürün sanatla buluştuğu, misafirlerini özel hissettirmeye koşullanan hizmet anlayışı ve özgün mimari detayları ile The Stay, misafirlerine ilham veren, samimi ve tasarım odaklı mekanlarda unutulmaz ve heyecan verici konaklama deneyimi sunuyor. Tüm otellerinde karbon ayak izini sıfırlayan The Stay, Türkiye’nin karbon nötr ilk otel grubudur. 

Galeri Renko London Hakkında

Türk modern sanatını dünya sanat merkezlerine taşıyan kreatif Galeri Renko London NFT platformuna Neonist by Devrim Erbil ile başlıyor. Renk Erbil tarafından kurulan Londra Merkezli Renko London, Devrim Erbil başta olmak üzere Türk modern sanatının önemli isimlerinin, inovatif İngiliz ve global sanatçıların temsilciliğini yapıyor. Avrupa’nın sanat başkentlerinin yanı sıra tüm dünyada kreatif sergi projeleri yerel ve global marka işbirliklerine imza atıyor. Büyük başarı ile hayata geçen TA London ve TA Bodrum Primavera gibi projelerin mimarı Renko London Neonist by Devrim Erbil projesi ile birlikte NFT platformunu hizmete sokuyor. Türk sanatı ve Global Sanatın önde gelen isimlerinin NFT kolleksiyonlarını sanatseverlerle buluşturmayı Hedefleyen Renko London modern sanat ve dijital sanat arasındaki bağı güçlendirmeyi ve bu iki dünya arasında köprüler kurmayı hedefliyor. 

devrimerbil   sergi   resim