Cunda'da Unutulmaz Zeytin Hasadı Daveti...

Ayvalık’ın kültürünü tanıtmak, yöredeki zeytinyağının tanıtımı gerçekleştirmek ve yaşatmak amacıyla bölgenin önemli turizm merkezi Cunda Adası'nda Genç Medya Direktörü Yağmur Kalyoncu ve Ziya Bey Konağı İşletme Müdürü Mimar Hüseyin Deniz'in ev sahipliğinde “Dalından Sofraya Bir Zeytin Dalı Hikayesi” adıyla özel bir zeytin hasadı daveti gerçekleştirildi.

 Köklü Zeytinyağı, Hasanbey Çiftliği ve FleetCab sponsorluğunda düzenlenen muhteşem organizasyon iki gece üç gün sürdü. Bu yıl ilki gerçekleştirilen “Dalından Sofraya Bir Zeytin Dalı Hikayesi” organizasyonu geleneksel hale getirilerek her yıl sonbaharda ilk zeytin hasadında tekrarlanacak.

İki günlük program Köklü Zeytinyağı markasının zeytin ağaçlarının yer aldığı hasat bölgesinde başladı. Davetin ikinci durağı Köklü Zeytinyağı fabrikası oldu. Burada zeytinyağı yapımı hakkında davetlileri bilgilendirmek üzererine bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından davetliler, topladıkları zeytinlerin fabrikada zeytinyağına dönüşüm aşamasını izlediler ve kendi adlarına özel zeytinyağı yaptılar. 

Davetin ikinci gününde davetliler; dünyanın ikinci, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük tarım arazisinde kurulan Hasan Bey Çiftliği'nde zeytin, ayva ve erik hasadına katıldılar. Özel domates serasında organik ve topraksız domates yetiştirmenin püf noktalarını Hasan Bey Çiftliği'nin sahibi Arzu Şentürk Salık’tan dinlediler. Sonrasında hayvan çiftliğini ziyaret eden konuklar burada keyifli ve unutulmaz saatler geçirdiler.

“Dalından Sofraya Bir Zeytin Dalı Hikayesi”nin davetine ünlü moda tasarımcısı Cihan Nacar, Erdal Güvenç, sanatçı Züleyha Ortak, Hürriyet Gazetesi yazarı Fulya Soybaş, oyuncu Tuan Tunalı ve Emre Kızılırmak, cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Sinem Yıldırım, Şebnem Demir ve Mişel-Sevil Huri ile sosyal medyanın ünlü isimlerinden Selen Esener Tezman, Aşkım İrem Aktulga katıldı. 

hüseyindeniz   yağmurkalyoncu   arzuşentürksalık   davet