Çocuklar ve Hayvanları Buluşturan Festival...

Her yıl yapılan PETS&KIDS Festivali bu yılda büyük ilgi ile gerçekleşti. 1300'den fazla çocuk yeşil bir alanda yirmiden fazla hayvanla ve kurulan atölyelerle hoşça vakit geçirdi

Hızla gelişen teknoloji ve geniş alanlara yayılan kentleşme bizleri doğadan koparıyor. Böylece doğanın bir parçası olan hayvanlardan da uzaklaşıyoruz.

Bazen bir kediye, köpeğe dokunmadan bile günlerimiz geçiyor. 18 Mayıs günü Beşiktaş Akatlar semtinde 1903 tesislerinde ilginç bir festival düzenlendi. Hiç bir şekilde satış yapılmayan PETS&KIDS Festivalinde çocuklar hayvanlarla buluştu. Merve Derinkök Süngüç tarafından organize edilen festival ticari bir amaç taşımamakta. Yaptığı başarılı organizasyonlarla adını duyuran Merve Derinkök Süngüç, aynı zamanda iki çocuk annesi.

Süngüç festival ile ilgili olarak şunları söylüyor: " Çocuğunuz en iyi oyun arkadaşı ne diye sorsak bize vereceğiniz cevap yüksek bir ihtimalle tablet, telefon, televizyon olabilir. Oysa çocuğunuzun temiz hava almaya, sosyalleşmeye, doğayla vakit geçirmeye de ihtiyacı var. İstanbul’un içinde doğayla iç içe bir şehir kulübü olan No:1903, 18 18 Mayıs’ta PETS&KIDS Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Çocuğunuz da sevimli hayvan dostları ile vakit geçirdi kimi zaman gülümseten kimi zaman meraklandıran etkinliklerde çocuklar bolca eğlendi.

pets&kids