Çirkin Kral Yılmaz Güney'in Muhteşem Kaçış Hikayesi...

Ünlü Aktör, Yılmaz Güney'in kaçış hikayesi abi kardeşler Edi ve Bruno Hubschmid'in kaleminden tüm kanıtlarıyle ve gerçek yaşanmışlar ile beyaz perdeye aktarılıyor!

Yılmaz Güney'in Türkiye'de Yaşadiğı yıllarda Isparta yarı açık ceza evinde yatarken İsviçreli yapımcı Edi Hubschmide Güney'in cezaevinden yazdığı mektup ile yolu kesişir İsviçreli yapimci Edi Hubschmid hemen harekete geçer ve Yılmaz Güney'in yarım kalan "YOL" filmini tamamlar. 

İsviçreli Yapımcı Prodüktör Edi Hubschmid Yılmaz Güney'in istediği üzerine bir "Kaçış" kendi deyimi ile "Çıkış" planı yaparak Yılmaz Güney'in yattığı Isparta ceza evinden önce Yunanistan'ın Rodos Adasına daha sonra İsviçre'den Fransa'ya uzanan hikayesi başlar. Ardından "Yol " filmini Cannes Film Festivaline yollayarak Festival den "Palmes" ödülü kazanırlar ve böylece Çirkin Kral Cannes Film Festivaline giderek ilk "Palmes" ödülünü alır. 

Yilmaz Güney'in vefatınden sonra Prodüktör Edi Hubschmid Güney'in hapisaneden kaçısı ve ölümüne kadar gecen süresini "Yol Bir Sürgün Hikayesi" adlı bir kitapta "Kanıtlarıyla" "Gercek bilgilerle" ve "Hayaranlık uyandıran fotoğraflarını " toplayarak 5 dilde yayınlanır, kitabın yazarı Edi Hubschmid ve yapımcı Kazım Çarman ve yönetmenliğini Cihan İnan'ı üstleneceği, Yılmaz Güney'in hayatını anlatan filmin yerli ve yabancı Cast çalısmalarına yakın zamanda start verilecek.

yılmazgüney   film