Bruce Willis'e Küçük Kızından Destek...

Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Willis, geçtiğimiz yıl afazi hastalığına yakalanmış ve son olarak da demans teşhisi konulmuştu. Bruce Willis'in eşi Emma Heming Willis’in söylediklerine göre, 9 yaşındaki küçük kızları Evelyn, babasının hastalığıyla ilgili bilgiler edinmeye başlamış ve okulda ders aralarında bile demans hastalarıyla ilgili bilgi veren siteleri inceliyormuş.

Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Willis, geçtiğimiz yıl afazi hastalığına yakalandığı duyurmuştu. Yakın zamanda da davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı ortaya çıkmıştı. Willis, sağlık problemleri nedeniyle oyunculuğu bırakmıştı. 

Eski eşi Demi Moore, ondan olan üç yetişkin kızı Rumer, Scout ve Tallulah’yla birlikte karısı Emma Heming Willis ve onunla olan evliliğinden doğan iki küçük kızı Mabel Ray ve Evelyn’den oluşan kocaman bir sevgi çemberinin içinde yaşamaya başlayan Bruce Willis, bu geniş ailenin sıklıkla yaptığı paylaşımlarla tekrar tekrar gündeme geliyor. Hastalığı nedeniyle emekli olan Bruce Willis artık tüm vaktini çocuklarıyla geçiriyor.

Henüz kesin bir çaresi bulunmayan bu hastalıklarla baş edebilmek için 5 evlat, bir eski bir de yeni eşten oluşan kocaman bir ekip kuran aile, Bruce Willis’in yaşantısını kolaylaştırabilmek ve hastalığın semptomlarından en az şekilde etkilenmesini sağlayabilmek için deyim yerindeyse canlarını dişlerine takıyorlar.

Emma Heming, bir yandan kocasına destek olup kızlarını büyütürken bir yandan da aynı hastalığın pençesinde yaşayanlara ve ailelerine tavsiyeler veriyor. Emma Heming Willis’in anlattığına göre çiftin küçük kızları, 9 yaşındaki Evelyn, babasının hastalığıyla ilgili bilgiler edinmeye başlamış, okulda ders aralarında bile demans hastalarıyla ilgili bilgi veren siteleri incelemeye başlamıştı. Ve annesine koşarak gidip demans hastalarının çok sık su içmeleri gerektiğini yoksa ciddi dehidrasyon (vücudun aşırı şekilde susuz kalması ve bu sebepten fonksiyonlarının bozulabilecek duruma gelmesi) yaşayacaklarını anlatmıştı. En küçük çocuğunun babası için verdiği bu uğraşı sosyal medyadaki takipçileriyle paylaşırken duygu dolu anlar yaşayan Emma Heming Willis, kızına sarılmış, onunla ne kadar gurur duyduğunu söylemiş ve “Baban için yapabileceğin en sevgi dolu ve şefkatli şeyi yaparak kendini bu hastalık konusunda eğittiğin için teşekkür ederim” demişti ona.

brucewillis   emmahemingwillis