Bodrumda Bir İlk Diyabetik Ayak Ve Yara Tedavi Merkezi Açıldı...

Yara tedavisi ve Ayak Sağlığı koordünatörü, Yara Bakım Hemşiresi Deniz Yahcı tüm deneyim ve tecrübelerini İstanbul'dan sonra Bodrum'a taşıdı.

Diyabetik Ayak Yarası, İyileşmeyen Kronik Yaralar, Ayak Sağlığı ve Bakımına dair 15 yıllık deneyimi istanbul'dan Bodrum'a taşıyan Deniz Yahcı; Diyabet, komplikasyonları çok olan hasta sayısının çok hızla yükseldiği ve hasta yaş ortalamasının da gitikce küçüldüğü tehlikeli bir hastalık. Diyabetin en büyük komplikasyonlarından biri de Diyabetik ayak yarası ve tedavi edilmediği takdirde hasta uzvunu dahi kaybedebiliyor. Bu durum hem hasta ve hasta yakınlarının psikolojisi açısından hemde aile ve ülke ekonomisi açısından zor bir süreç. Oysa alınan ampütasyon kararlarının bir çoğunun deneyimli bir ekip ve düzenli yara bakımı ile önlenebildiğini gördük.

Bodrum'dan İstanbul’a tedavi için gelen Diyabetik Ayak Yarası hastaların sayısındaki artış, pandemi ve depremden sonra artan Bodrum nüfüsü ve parelelindeki artan hasta sayısı sonrası bu hizmetin Bodrum'da da verilmesi gerekliliğini ortaya koydu.

Dünya'da Kullanılan Tüm Modern Cihaz, Ekipman Ve Özellikli Ürünlerin Hepsi Medlife Tıp Merkezinde kurmuş olduğumuz Yara Tedavisi Ve Ayak Sağlığı birimi ile artık Bodrum'da.

•Topikal oksijen cihazı

•Ultrasonik tedavi yöntemi

•Soğuk atmosferik plasma

•Vak tedavisi

•Kök hücre Podoloji ünütesi, gibi birçok yeniliği hastalarımızın hizmetine sunduk. Bu işi o kadar önemsedik ki. Bir Konsey oluşturarak ekip olarak sahiplendik.

Erken tanıyı koyabilmek adına Diyabet checkupı oluşturduk ve konulmuş tanılardaki tedavilerde hızlı sonuç için bir ekip kurduk ve hastalımıza multidisipliner bir sistem içinde hizmet vermeyi hedefledik. Ekibimiz Dahiliye, Ortopedi, Genel Cerrahi, Göz, Diyetisyen, Podoloji ve Bakanlık Sertifikalı Yara Bakım hemşiresinden oluşan güçlü bir ekip.

Yaralar düzenli bakımla mutlaka iyileşir önemli olan en hızlı şekilde iyileşmesi bizim hedefimizde bu en hızlı nasıl iyileştiririz ve alınmış kaç ampütasyon kararını değiştirebiliriz.

denizyahcı   sağlık