Beşiktaş'ın Yeni Transferleri...

Beşiktaş'ın yeni transferleri için bir imza töreni düzenledi. Başkan Hasan Arat ve İkinci Başkan Hüseyin Yücel’in de yer aldığı Tüpraş Stadı’nda düzenlenen törende sözleşme imzaladı. Törene Jonas Svensson, Joe Worrall, Ernest Muci, Al Musrati'nin yanı sıra sözleşmeleri uzatılan Semih Kılıçsoy ve Emir Yaşar da katıldı. İmza töreninin sürprizi ise Bandırmspor'dan transfer edilen 2010 doğumlu Yağız Karabulut oldu.

Beşiktaş'ta ara transfer döneminde kadroya dahil edilen futbolcular için imza töreni düzenlendi. Tüpraş Stadyumu'ndaki Moda Evi'nde düzenlenen imza törenine başkan Hasan Arat ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

23 yaşındaki Arnavut oyuncunun boynunda kartal dövmesi olduğunu hatırlatan ve transferin çok zorlu koşulların ardından gerçekleştiğini ifade eden Hasan Arat, "2001 doğumlu. Aynı zamanda boynunda Kartal var. Sanırım bu bir kader. Çok uğraştık. Arnavutluk milli takım oyuncusu. Bu sene Avrupa Şampiyonası'na katılacak. İlk profesyonel maçını Tiran'da 16 yaşında oynadı. 2021 yılında Varşova'ya geldi. Babası da şu an aramızda. Muçi, sen Beşiktaşlıların çok sevdiği ve güvendiği bir futbolcu olacaksın. Santos hocam ve Samet hocam seni çok istiyordu. Samet hocam 2 aydır senle ilgili çalışmalar yapıyordu. Evine, Beşiktaş'a hoş geldin. Boynundaki kartal dövmesi hayattır, kaderin cilvesidir. Bütün Beşiktaşlılarla kucaklaş" şeklinde konuştu.

Muçi için yapılan anlaşmanın çok zor olduğunu dile getiren Arat, "Bu anlaşma çok zor oldu. Muçi, takımıyla kamptaydı. Varşova'nın başkanıyla olan dostluğumuz, Polonya Cumhurbaşkanı, ricamızı kırmadılar. Bu iş sadece bir transfer değil. Çok geniş, anlamlı bir anlaşma oldu. Muçi'nin babası süreci takip etti. Muçi'nin menajeri masaya oturduğunda bu işin olma ihtimali yok diyordu. Hüseyin Bey kendisine reaksiyon gösterdi, olacak dedi. Muçi'nin bu olanlardan haberi yok. Santos hoca, Muçi'nin gelmesini istiyorum dedi. 80'e yakın oyuncu gösterdi Samet hocam. 2 kişiyi istedi. O 2 kişi bugün burada. Hüseyin Yücel, masada benle birlikte Dino'yu ve Varşova'yı ikna etmeye çalışırken, Kaan Bey Antalya'dan gece döndü. Çarşı'daki ofisine gitti ve sabaha kadar kontratı bitirdi. İnanılmaz bir enerji gösterdi. Buradan Kaan Şakul'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Al-Musrati transferinin detaylarını aktaran Arat, "Musrati benim oğlumdan iki yaş küçük. Karısı hamile ve onu bırakıp geldi dün gece. Çünkü ben Beşiktaş'a gelmek istiyorum dedi. Çok enteresan bir görüşmemiz oldu kendisiyle. Santos hoca geldiği ilk günden beri kendisini istiyordu. Samet hocamın bir numarasıydı. Buraya, Beşiktaş'a gelmez dediler. Beşiktaş çok büyük kulüptür, camiadır, gelir dedik. Kendisinden gelmek istiyorum telefonunu duyunca ben gereken tüm kanalları açıp, Hüseyin Bey, Samet hocam ve Kaan Bey ile büyük bir trafiğe girdik. Çok yakın dostlarımızdan destekler aldık. Santos hocam kendisine çok güveniyor. Tanıdığı bir oyuncu. Daha sonra değerli dostlarımız PSG'nin sahipleri Nasser, bize yardımcı oldu. Pazarlığı Kaan Bey'e bıraktık. Sabah bıraktığın Muçi sözleşmesinin ardından uçak kalkarken, öbür uçağı Porto'ya indirdi. Al-Musrati ile anlaşmamızı yaptık. Al-Musrati'nin menajeri çok. Kendisi direkt bizimle konuştu. Tam Beşiktaş ruhuna uygun bir oyuncu. Samet hocam işin bitmeye yakın olduğunu duyunca çok mutlu oldu. Mutlaka gelsin dedi. Libya'nın büyük kartalı hoş geldin Beşiktaş'a. Türkiye, Beşiktaş seni çok sevecek. Sen gerçek bir lidersin. Genç bir kaptanı transfer ettik. Camiamıza hoş geldin" ifadelerini kullandı.

Joe Worral'ın Beşiktaş'a gelmeden önce yüksek bir teklifi geri çevirdiğini belirten Hasan Arat, "2011'den bu yana takım kaptanı. Joe'nun karakteri çok kuvvetli. Son gece kulübüne ve Joe'ya çok yüksek bir teklif aldı. Joe bu teklife hayır diyerek Beşiktaş'a gitmek istiyorum dedi. Santos isim değil, karakter istiyorum dedi. Joe bunun en önemli örneklerinden biridir. Antalya'da son bir dakikada oyuna girerken koşusunu gördünüz. Tam bir takım oyuncusu, tam bir lider. İyi sporcu" şeklinde konuştu.

beşiktaş   transfer   futbol