Begüm Khan “Begüm’s Grandball” Koleksiyonunu Tanıttı…

Benzersiz mücevherlerin tasarımcısı Begüm Kıroğlu, Avrupa’nın köklü ve ihtişamlı balolarından ilhamla tasarlanan yepyeni Grandball koleksiyonunu, Begüm Khan Nişantaşı butiğinde benzersiz bir davet ile tanıttı.

Begüm Kıroğlu-Lara Paşalı-Melodi Elbirliler Türkmen-Mihre Mutlu 

Guerlain’ın Paris Champs Elysées’de bulunan efsanevi mağazasında ilk kez sergilenen bu özel koleksiyon, İstanbul’da geleneksel ve modern estetiğin buluştuğu bir davette sunuldu.

Begüm Khan markasının Kurucusu Begüm Kıroğlu ev sahipliğinde gerçekleşen davete, Serdar Gülgün, Asena Sarıbatur, Mihre Mutlu, Yiğit ve Begüm Tellioğlu, Aslı Pamir, Defne Arıkoğlu, Fatoş Yalın, Lara Paşalı, Melodi Elbirliler Türkmen, Okşan Bozkır Mirap ve Seda Domaniç gibi isimler katılım gösterdi.

Begüm’s Grandball koleksiyonunun ilhamı, tarihte yapılmış Le Bal Oriental, Surreal Ball gibi köklü ve ihtişamlı balolar ile bu balolara katılmış ikonik kadınlardan geliyor. Koleksiyon, inci, kristal ve altının ustaca işlendiği, yüzyıllara meydan okuyan baloların ihtişamını modern dünyada yeniden canlandırdı.

Begüm Khan, bu benzersiz yeni Begüm’s Grandball koleksiyonunda, global Guerlain dostluğunun ikinci iş birliğine atıfta bulunarak, Guerlain’in ikonik arısını Begüm Khan familyasına ekliyor. Mücevher isimlerinde de Guerlain ile gerçekleştirilen uluslararası iş birliği ve başarısına göndermede bulunan Begüm Khan; doğaya saygı ve lüksün bir arada yer aldığı koleksiyonda her iki markanın büyüleyici dünyası tarihin muhteşem sayfalarından günümüze konuk oluyor.

Begüm Khan Hakkında

Begüm Kıroğlu tarafından 2012 yılında kurulan Begüm Khan markası, mistik doğu kültürü ile modern zarafeti bir araya getiren eşsiz tasarımlara imza atıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun antik başkenti İstanbul’da, Osmanlı sanatına gönül vermiş koleksiyoner bir aileye doğan Begüm, güzel objelere dair sevgisini erken yaşlarda geliştirmeye başladı. Milano Bocconi Üniversitesi’nde lüks marka yönetimi eğitimini tamamladıktan sonra, Doğu kültürlerine karşı duyduğu ilgi ve merakla Şanghay Fudan Üniversitesi’nde Çin kültürü üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Begüm’ün doğanın harikaları ve yaptığı gezilerden esinlenen tasarımları, dünyaya egzotik bir fauna ve flora kolajı getiriyor. Muzip kol düğmeleriyle başlayan tasarım yolculuğu, zaman içinde farklı ve sofistike parçalar arayan kadınlar için göz kamaştırıcı mücevher ve aksesuarlara yönelerek büyüdü. Dünyanın en seçkin mağaza ve özel butiklerinde satışa sunulan, geleneksel mücevher sanatlarını modern bir yorumla birleştiren Begüm Khan’ın özel tasarımları, Türk zanaatkârlar tarafından İstanbul’da el işçiliğiyle üretiliyor, usta dokunuşlarla can bulan her parça kendine has bir kişilik ve ruh ediniyor.

 

 

 

 

 

begümkhan   begümkıroğlu   davet