BCCT Yaz Partisi’nde Sosyal Sorumlulukta Sürdürülebilir Yardım ve Destek Vurgusu...

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde düzenlediği geleneksel “Yaz Partisi”, diplomatik çevrelerle iş ve sanat dünyasını bir araya getirdi.

Chris Gaunt-Emel Gültekin-Mehmet Gültekin-Kenan Poleo-Mert Fırat-Melisa Sözen-Harun Tekin 

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo ve BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE ev sahipliğinde, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Jill Morris’in de katılımıyla Birleşik Krallık Kralı Charles III onuruna Yaz Partisi organize edildi.

Etkinliğin açılış konuşmasında, Başkonsolos Kenan Poleo, Kralın onuruna düzenlenen davete evsahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek; “Bu gece, Birleşik Krallık ve Türkiye'nin ikili ilişkilerini kutlamak için bir araya geldik. Aramızda muhteşem yeni Büyükelçimiz Jill Morris de var. Kendisine hoş geldiniz demek istiyorum. Bizi mükemmel ortaklar yapan ticaretimizi ve tüm kültürel bağlarımızı güçlendirmek yolunda durmadan ilerliyoruz. Jill Hanım ve Türkiye ağındaki çok deneyimli ekiplerimizle birlikte ikili ilişkilerimizi daha da ileriye taşıyacağız.” dedi.

BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE, gelenekselleşen BCCT Yaz Partisi'nin keyifli bir buluşmanın ötesinde, iş insanlarına yeni işbirlikleri ve bağlantılar kurma platformu sunduğuna değinerek, bu etkinlikte farkındalığı arttırıcı sosyal sorumluluk konularına özen gösterdiklerini belirtti. Bu yıl sürdürülebilir yardım ve destek teması çerçevesinde, özellikle maddi imkanları kısıtlı öğrencilerin eğitimine destek sağlayan Türk Eğitim Vakfı’nı misafir ettiklerine vurgu yaptı. Davetlileri STK lar için sadece bir geceyle sınırlı kalmayan bir etkide bulunmaya teşvik ederek, olumlu bir sinerji yaratmayı hedeflediklerine dikkat çekti.

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş, etkinlikle ilgili olarak; “Başarılı ve maddi imkânları kısıtlı gençlerimizin eğitimleri yarıda kalmasın diye gösterdiğimiz bu çabamızda sizlerle yan yana olmaktan, kıymetli desteğinizi almaktan mutluluk duyuyoruz. Değerli davetleri için Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası'na ve etkinliğe ev sahipliği yapan Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadesinde bulundu.

Davette sahne alan Nebi Birgi ve Dans Grubu, hareketli performansı ile geceye ayrı bir renk kattı.

BCCT Yaz Partisi; Beko, Özel Berkay Tulpar Kliniği, BP, British Council, Dyson, HSBC, Nev Jewellery, Rolls-Royce Motorcars İstanbul, TBS (Tarabya İngiliz Okulları) katkılarıyla gerçekleşti. Ayrıca Aston Martin, 13.Eyaf Expo, Florence Nightingale, Vitabiotics, Vodofone, Aktay, Jurcom, Tuscor Iloyds, Çok Çok Thai Pera, Conrad İstanbul Bosphorus, Divan İstanbul, Hilton İstanbul Bosphorus, Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul, The Ritz-Carlton İstanbul, Rixos Pera İstanbul, Swissotel The Bosphorus İstanbul, TBS Medya destek verdiler.

-------

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT hakkında:

BCCT, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında 136 yıldır ticari ve kültürel bir köprü görevi üstlenir. Birleşik Krallık dışında faaliyet gösteren ikinci en eski Ticaret Odasıdır. BCCT, her iki ülkenin birbirleri ve diğer ülkelerle ticari ilişkilerini geliştirmek ve yeni işbirliği olanakları yaratmak hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. www.bcct.org.tr

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 270 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bbctyazpartisi   kenanpoleo   chrisgauntobe   jillmoris