Başarım Sensin Derneği’nden Ramazanda Öğrencilere Anlamlı Destek…

Başarım Sensin Derneği, gönül çatısı altında olan üniversite öğrencilerinin burslarına katkı sağlamak amacıyla Tokat’ın Zile ilçesinde içinde çok özel ve yöresel gıda ürünlerinin bulunduğu ramazan kolileri hazırlattı.

 

Başarılı fakat maddi anlamda fırsat eşitsizliği yaşayan üniversite öğrencilerinin eğitimi için çabalayan Başarım Sensin Derneği, bursiyerlerine bağış yapılabilinmesi için ramazan kolileri hazırladı. Zile’de hazırlatılan özel kolilerin geliri, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim burslarına katkı sağlamak amacıyla aktarılacak. Dernek başkanı Şule Argüder, “Her koli bir üniversite öğrencimize ışık olacak.” diyerek tüm yardımseverleri destek olmaya davet etti.

 

Başarım sensin Derneği Hakkında:

Başarım Sensin Derneği, üniversitede okuyan ancak maddi anlamda fırsat eşitsizliği yaşayan başarılı öğrencilere destek sağlamak amacıyla kuruldu. Üniversite eğitimini devam ettirmek isteyen fakat maddi zorluklar yaşayan gençlere fırsat eşitliği sağlamaya katkıda bulunmak için Kasım 2013’te iş ve sosyal hayatta aktif 14 gönüllü tarafından kuruldu. Derneğin hedefi, sürekli öğrenme ve başarılı birer birey olabilme arzusundaki öğrencilere eğitim ve yemek bursu imkanı sağlarken aynı zamanda Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip, laik, özgüven sahibi ve etrafları tarafından saygı gören sosyal bireylerin gelişimine katkıda bulunmaktır.

 

ramazan   başarım sensin derneği