6.Bursa Fashion Week Tasarım Yarışması Finalistleri Belirlendi...

Doğal dokumanın tasarım ile buluşması temalı tasarım yarışmasına 165 başvuran yerli ve yabancı tasarımcının ön elemeleri The Green park Pendik Oteli’nde Atilla Üstündağ desteği ile etkin jüri komitesi çalışması neticesinde 18 finalist seçildi.

Ekim 2023'te final defilesinde ödüller için yarışacaklar. Jüri komite başkanlığını üstlenen uluslararası moda tasarımcısı, bir dönem Zeki Müren sahne kostümlerine imza atan Muzaffer Çaha başkanlığında yürütülmektedir.

Jüri komite üyeleri, her birinin branşlarında başarılı isimlerden oluşmaktadır. Turgay Kıran spor ve iş adamı, Yaşariye Doğan Emelya Konf.Tex.Ltd.Şti kurucu başkanı modacı, Sami Bilge-Elyaf tex.kurucu başk, Mustafa Barutcuoğlu Barmak makina Aş., Evren Erdoğan turizm-yatırım iş kadını, Eda Erdoğan Nobelda kurucu başk.-ressam, Merve Yılmazer-mimar, Hakan Kızılırmak Medoks tex.yönetim kurulu başk, Banu Özdağ Baem inş yönetim kurl.başk., Mehmet Güngör Kolisan Aş.yönetim kurulu-iş adamı, Dr.öğr.üyesi Pınar Çınar-Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tasarım bölümü başkanı, Doç.dr.Erkan Kaya ftr uzmanı.tasarım yarışmasının ulusal ve uluslararası üniversiteler koordinasyon başkanlığı dr.öğretim görevlisi Berrin Sarıtunç tarafından yürütülmektedir. Yarışmaya üstün ilgi gösteren yurtdışından katılan yarışmacılar Rusya, İran, Bulgaristan ve Avrupa ülkelerinden katılım sağlamaktalar. Türk modasının ve Türk tasarımcıların dünya moda platformlarında türk bayrağını dalgalandırmaları tüm ekibin başarısı olacaktır. Zengin bir kültüre sahip türk motif ve desenlerin, Osmanlı'nın desen ve ezgileri tarihimizi yaşatarak yarınlara Türk modasını taşıyacağına inanan bir ekiptir Bursa Fashion Week ekibi. sektörden destek alan oluşum ülkemizin gençliği ve genç modacı adaylarına ümit olmaya devam ediyor. Her yıl Bursa Fashion Week’in koreografilerini, sahne direktörlüğünü üstlenen ünlü koreograf Asil Çağıl, ülkemizde ve dünyada gerçekleşen birçok defile, fashion show ve model, güzellik yarışmalarının da sahne direktörlüğünü yapmaktadır. Makyaj ve görsel sanat direktörlüğü Livza Uyar tarafından yürütülmektedir.

Yemeğe ünlü fotoğraf sanatçısı Zeki Çelik, Best Model 2023 Tuğçe Tekin, Top Model Of Turkey 2023 Beste Viran gibi başarılı isimler de katıldı. Ülkemizin iş dünyasının etkin isimleri Muaffak Bayramoğlu ve Atilla Üstündağ gibi saygın isimlerin türk gençliğinin hayallerine birer rol model olarak destekleri ile ışık tutmaya devam etmekteler. Bu ülke bizim…. gençler de bizim geleceğimizdir…

Ülkemiz dünyanın, konfeksiyon ve tekstil üretim üstü olması ve dünya markalarının tüm tedariğinin ülkemizden yapılması, dünya standartlarında üstün kaliteli üretim gerçekleşmesi ülkemiz acısından büyük bir önem taşımakta fakat fason üstü olmamızın acı gerçeğini ne yazık ki değiştirmiyor. Altıncısı gerçekleşen Bursa Fashion Week moda tasarım yarışması çıkmış olduğu bu yolculukta her birinin birbirinden değerli iş dünyasının etkin isimleri ile genç tasarımcıların ve Türk markalarının yükselişi için ümit oldu.

 

bursafashionweek   yarışma