Zengin Çeşitliliğiyle Ücretsiz Çağdaş Gösteri Sanatları Atölyeleri Bilgi’de Başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı ve Sahne Sanatları alanı tarafından düzenlenen Festival 408, 22 – 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu yıl 7.si düzenlenen festivalin teması ise “festival408 not found” olacak. Festival programı kapsamında, BİLGİ’li öğrenciler ve mezunların performanslarının yanı sıra, sanatçıların yürüteceği masal anlatımı, doğaçlama, oyun yazımı, hareket ve dans atölyeleri, sektörden sanatçılarla söyleşiler ve film gösterimi sanatseverlerle ücretsiz olarak buluşacak. BİLGİ öğrencilerinin hem üretici hem de yönetici olarak yer alacağı festivalin atölyeleri BİLGİ santralistanbul Kampüsü’nde, gösteri ve söyleşileri ise BİLGİ santralistanbul Kampüsü, BİLGİ RGB Studios, KATS Sahne ve Bomontiada ALT’da yer alıyor.

22 Mayıs Salı günü bu sene onuncu yılını kutlayan ve geliştirdikleri oyun formatlarıyla doğaçlama alanında dünya çapında bilinen İstanbulimpro ile Doğaçlama Atölyesi ve dansçı ve koreograf Talin Büyükkürkciyan Demirci ile Kontakt Doğaçlama Atölyesi ile başlayacak.

Zengin Çeşitliliğiyle Ücretsiz Çağdaş Gösteri Sanatları Atölyeleri Bilgi’de Başlıyor   İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetim   İstanbul Bilgi Üniversitesi