Yıl Sonu Defilesi Dünyaca Ünlü Ressamların Eserlerinden İlham Alıyor…

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği (BATİAD), Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenen defile dün akşam gerçekleşti.

Tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştirme ve destek amacı taşıyan bu projede, Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin yıl boyunca ürettikleri tasarımlar görücüye çıktı. İlhamını Pablo Picasso,  Vincent Van  Gogh, Salvador Dali gibi  dünyaca  ünlü ressamlardan  alan tasarımlar görsel bir şölenle davetlilere tanıtıldı. 

Gönüllü olarak tecrübelerini Moda Tasarım Teknolojileri öğrencileriyle  paylaşıp eğitimlerine katkıda bulunan ünlü modacı  Niyazi Erdoğan genç yeteneklere imkan sağlanmasından çok mutlu. İTKİB, İHKİB sponsorluğunda, BATİAD’ın organize ettiği koreografisini  Akif Örük’ün yaptığı yıl sonu defilesine  başta sunucu ve model  Simge Tertemiz, Gizem Barlak, Eylül Kübra Uzun olmak üzere  profesyonel mankenler eşlik etti.

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği