Yeni oyuncuların eğitimi yok

Doğa Rutkay’dan ünlü televizyon starlarını kızdıracak açıklama. Park Residences Cadde’deki Park Çadır Buluşmalarına katılan Rutkay, yeni oyuncuların eğitiminin olmadığını, dizilerin ve popüler olmanın öne çıktığını ifade edip “Sanat kalmadı artık dizi, ünlü olmak bunu da karşı bulmuyorum.

Bazı arkadaşları gençleri seyrediyorum, çoğunun oyunculuk eğitimi yok. Shakespeare’in bir eserini oynarsın bunu anlatamazsın bir televizyon oyuncusuna anlamaz” dedi. ‘Park Çadır Buluşmaları’ Kadıköylüler’i ünlü isimlerle buluşturmaya devam ediyor. Etkinliğin haftasonu buluşmasında oyuncu ve tiyatrocu Doğa Rutkay ile gazeteci-yazar eşi Kerimcan Kamal yer aldı. Anne ve baba olmak için gün sayan çift, söyleşide aşka ve sevgiye dair açıklamalarda bulunup Kadıköylüler’in sorularını yanıtladı.

 

Kendi toprağımdan başka yerde doğurmam

Altı aylık hamile olan Doğa Rutkay doğacak ikizlerinden birine Rutkay Kerim adını koyacaklarını belirtip, yurtdışında doğum yapmaya sıcak bakmadığını “Ben o konuda toplumcuyum kendi memleketim, kenti toprağım, başka ülkeye gitmem. Biz hiçbir zaman istemedik bunu, tercih edenlere saygım var burada doğdum büyüdüm çocuklarım da öyle olsun isterim”  sözleriyle dile getirdi.

 

Ne yapsam babası yüzünden dediler

Babasının isminden dolayı çok zorluk yaşadığını da anlatan Rutkay “Bazılarının babası çok zengindir yan gelir yatar, bazılarının güzelliği vardır bazıları da mücadele temek zorundadır, Survivor’dır. Ben öyle çocuktum hiçbir zaman güzel çocuk değildim, hiçbir zaman zengin ailenin çocuğu değildim. Zor çocukluğum oldu. Konservatuara girdim babası yüzünden dediler, dizi çektim babası yüzünden dediler, hep bir etiketle yaşadım benim hiçbir şeyim kolay olmadı” diye konuştu.

 

Berlin'de yaşlanabiliriz

Doğa Rutkay eşiyle Türkiye dışında sevdikleri şehrin Berlin olduğunu ve günün birinde orada yaşayabileceklerini ifade edip “Türkiye dışında ortak şehrimiz Berlin çok güzel. Dokusu, tarihi, kültürü çok istiyorum orada bir hayatımın olmasını yıllar sonra belli yaştaki insanlar için yaşaması kolay. Orada yaşlanmak isteriz” dedi. 

 

doğa rutkay