Vakti Geldiğinde...

Corono Virüs sebebiyle geçen zorlu günlerde Saffet Emre Tonguç'tan sevenlerine mesaj var.

Birkaç haftadır içinde bulunduğumuz süreçte sosyal medya faydanın yanısıra zarar da veriyor ruhlarımıza... Whatsapp, facebook, twitter, instagram bir başka tür virüs gibi korku, endişe, mutsuzluk, ve karamsarlık salgını yarattı ruhlarımızda...

Ben bedensel sağlığımız gibi ruhlarımızı da korumamız gerektiğine inanıyorum... Gelecek güzel günlere inanıyorum... Sosyal medyanın tam da ihtiyacımız olan şu günlerde güzellikler yayması gerektiğine inanıyorum...

Harika bir kent var aşık olduğum: Adı İstanbul... O aşkı görmeyenlere anlatmak, hatırlatmak istedim, sizlere ve yabancılara... Tam da bu sırada...

Bunun için Türkçe ve İngilizce, harika İstanbul görüntüleri eşliğinde  kısacık videolar hazırladım. Aşağıdaki mesajlarda da sizlere gönderdim. Dilerseniz bu videolara www.youtube.com/saffetemretonguc linkinden de ulaşabilirsiniz.

Sizler de bunları arkadaş guruplarınızda ve sosyal medyada paylaşırsanız çok sevinirim. Dünyanın en güzel kentini hem ülkemizde yaşayanlara hem tüm dünyaya  hatırlatalım. Sonuçta turizm Türkiye’nin en önemli gelir kaynaklarından biri.

Güzel günler gelecek. Emin olun insanlar durmayacak, dünya yine kazan, insanlar yine kepçe olacak. Hayat  güzel olacak. Yeter ki pozitif mesajlar vermeye devam edelim.

Bu arada Kanatlarımda İstanbul kısa bir sürede 4 baskı yapınca İstanbul'u sadece Türklere değil dünyaya anlatmak için üzerime düşeni yapıp İngilizcesi’ni hazırladım. Onlar da bir İstanbul martısının kanatlarında gezsinler istedim bu sihirli şehri... Ve büyük emekler sonrasında  Istanbul A Bird’s Eye View  ortaya çıktı.

Artık lokum yerine yurtdışındaki tanıdık ve iş ortaklarınıza verebileceğiniz yeni bir hediye imkanınız var. Şu anda kitapçıların çoğu kapalı olduğu için bu kitaba en kolay ulaşma yolu online olarak satın almak.

Yeni dünya düzeni nasıl olacak hepimiz zamanla göreceğiz ama güzel günlerde görüşmek üzere diyorum...            

Saffet Emre Tonguç

 

Vakti Geldiğinde   Saffet Emre Tonguç