Uşak Marka Kent Haline Geldi

Toplu temel atma ve açılış merasimleri nedeniyle Uşak’a gelen Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Uşak’ta hayata geçirilen projeleri yakından inceledi. Şehirdeki gelişim ve değişime dikkat çeken Bakan Eroğlu, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı tebrik ederek, Uşak’ın Başkan Cahan’ın çabalarıyla bir marka kent haline geldiğini söyledi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplamda 48 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen 5 tesisin temel atma ve açılış törenleri için Uşak’taydı. Uşak’ta bulunduğu zaman zarfında şehirde gerçekleştirilen projeleri inceleme fırsatı bulan Bakan Eroğlu, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda vatandaşlara hitap ederek, Türkiye’de her alanda gözlemlenebilen gelişim ve değişime vurgu yaptı. Bu gelişimlerin en güzel örneklerinden birinin Uşak olduğunu belirten Bakan Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın vizyoner kişiliğine vurgu yaparak “Şehirdeki gelişimi belki içeride yaşayanlar fark edemeyebilir ama ben fark ediyorum. Uşak’a her konuda destek veriyoruz. Kentsel Dönüşüm alanına da büyük katkılar sağladık. Başkanımı da canı gönülden tebrik ediyorum. Belediye Başkanımız vizyon sahibi, büyük düşünen bir insan. Uşak’ı her alanda bir marka kent haline getirmiş” açıklamalarında bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu Uşak’ta ağırladıkları için duyduğu mutluluğu dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, projelerin yapımında verdikleri destek sebebiyle kendilerine teşekkürlerini iletti. Başkan Cahan, “Sizleri ilimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman olduğu gibi bugün de bizleri memnun ettiniz. Daha önce de Dokuzsele Deresi Islah Projemize destek vermiştiniz ve bugün de Sorkun Barajı’nın inşası için temel atma törenini gerçekleştirdik. Her şey için teşekkür ediyoruz” diyerek Bakan Eroğlu’nun her zaman için Uşak’a kazandırılan projelere destek olduğunu vurguladı. 

veysel eroğlu   uşak   nurullah cahan