Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci ve Prof. Dr. Murat Baş, İyi Bakterileri annelere tanıttı...

Danimarka Konsolosluğu tarafından Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen “Danimarka Çocuk Festivali” kapsamında, Danimarkalı biyoteknoloji firması Chr. Hansen “İyi Bakteriler” toplantısı düzenledi.

Etkinliğe moderatör olarak katılan ünlü oyuncu ve iki çocuk annesi Ceyda Düvenci, Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Baş’a iyi bakteriler ve probiyotikler hakkında merak edilenleri sordu.

Danimarka Konsolosu Anette Galskjot ve Chr. Hansen Genel Müdürü Ayça Özyıldırım’ın da katıldığı toplantıda Ceyda Düvenci’nin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Murat Baş, bağırsaklarda bulunan iyi bakterilerin yiyecekleri sindirmeye, istilacı kötü bakterilerle savaşmaya ve metabolizmada dengeyi sağlamaya destek verdiğini söyledi. Günümüzde insanların iyi bakterilere daha çok ihtiyaç duyduğunu da kaydeden Baş, antibiyotik kullanımı, stres, uykusuzluk, düzensiz beslenme gibi nedenlerle vücudumuzdaki iyi bakterilerin sayısının azaldığını, bu gibi durumlarda insan vücudunun probiyotiklere ve iyi bakterilere daha çok ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci ve Prof. Dr. Murat Baş   İyi Bakterileri annelere tanıttı   Boğaziçi Üniversitesi   Murat Baş   Ceyda Düvenci