Ünlü İsimler Yol Hikayelerini Bilkent Center’da Anlattı…

Ünlü sanatçı Ayhan Sicimoğlu ve Burcu Esmersoy, Bilkent Center’da düzenlenen söyleşide bir araya geldi.

Son dönemde sunduğu seyahat programıyla dikkat çeken Esmersoy, ülke ülke dolaşarak farklı kültürleri tanıtan Ayhan Sicimoğlu ile birlikte bir gezi projesi yapma hayali olduğunu söyledi.

Bu yıl yenilenerek bünyesine birçok önemli marka katan ve  20. yılını kutlayan Bilkent Center, müzisyen ve gezgin Ayhan Sicimoğlu ile güzel sunucu Burcu Esmersoy’u söyleşide ağırladı. İkili seyahat anılarından sanata, ülkelerin kültürlerinden müziğe birçok farklı konuyu hayranlarıyla paylaştı.

Yüzlerce Ankaralının yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Sicimoğlu ve Esmersoy samimi açıklamalarda bulundu. Müzik ve televizyonculuk kariyeri hakkında bilgi veren Sicimoğlu, “Öncelikle ben müzisyenim, televizyoncu değilim.  Müzik yolculuğu için yaptığımız geziler zamanla beğenildi ve TV programı halini aldı. 18 senedir her hafta program yapıyoruz. Birçok kişiye ilham oluyoruz” dedi. ”

Gezdiği ülkeler arasında en garip gelen yerin Hindistan’ın Varanasi şehri olduğunu anlatan Sicimoğlu’na Esmersoy’dan yıllar sonra dikkat çeken bir itiraf geldi. Safiye Soyman, Bülent Ersoy ve Banu Alkan ile beraber ‘Dünya Güzellerim’ adlı gezi programı için Varanasi şehrine gittiklerini anlatan Esmersoy, “Sizin geziniz daha keyifli olmuştur sanırım. Çok zorlandığım bir programdı. Ekrana gelen görüntülerin en az 100 katı da yayınlanmayan görüntüler var. Benin için çok büyük bir ders oldu” ifadelerini kullandı.

 

ayhan sicimoğlu   burcu esmersoy