Ümit Ünal, İstanbul Modern Sinema’da

İstanbul Modern Sinema, farklı kuşaklardan yönetmenleri ağırladığı “Yönetmenlerle Buluşma” programının beşincisinde Ümit Ünal’ı konuk ediyor. Program 1-11 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul Modern Sinema’da izlenebilecek.

 

 

umit_unal_kapak_29

İstanbul Modern Sinema’da SİYAD işbirliği ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla, Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliği ve özgün yaklaşımlarıyla öne çıkan yönetmenlerin konuk olduğu buluşma serisi devam ediyor.

Farklı kuşaklardan yönetmenlerin davet edildiği “Yönetmenlerle Buluşma” adlı program, onların gözünden üretimlerine ve günümüz sinemasının dinamiklerine odaklanıyor. Serinin beşinci konuğu, , yönetmenliğinden önce sinemaya Yeşilçam döneminde giren, 1980’lere damgasını vurmuş önemli filmlerin senaryosunu yazan Ümit Ünal olacak.

Ümit Ünal ve Demet Evgar söyleşisi 8 Şubat’ta

Program dahilinde Ümit Ünal’ın filmografisinden seçilmiş film gösterimleri ve sinema yazarlarının sunumları, oyuncu ve film ekiplerinin katılımıyla gerçekleşecek. Programda Demet Evgar’ın başrolünü üstlendiği ve 16 Şubat’ta vizyona girecek olan yönetmenin son filmi “Sofra Sırları” da dahil Ümit Ünal'ın sineması, yönetmenliği ve senaryo yazarlığı üzerine bir şöyleşi de yer alıyor. Moderatörlüğünü sinema yazarı Müge Turan'ın yapacağı ve Ümit Ünal ile Demet Evgar’ın katılacağı söyleşi 8 Şubat saat 19.00’da İstanbul Modern'de düzenlenecek.

YB_UMIT_UNAL_PROGRAM

İstanbul Modern Sinema   Ümit Ünal   İstanbul Modern   Demet Evgar   Sofra Sırları