'Ufkun ötesinde'

Ahmet Tükenmez’in ‘Beyond the Horizon/ Ufkun Ötesinde’ sergisi 8 Mart’ta 42 Maslak Art!SPACE Gallery #1’de sanatseverlerle buluştu. İnsanın kendisini farklı uzamlarda nasıl algılayabileceğine odaklanan serginin açılışı yoğun ilgi gördü.

 

 

42_maslak_kpk_09

 

Ahmet Tükenmez’in endüstriyel bir malzeme olan mukavvayı farklı anlamlarda kullanarak çeşitli imgeler yarattığı ‘Beyond the Horizon/Ufkun Ötesinde’ sergisi, 42 Maslak Art!SPACE Gallery #1’de kapılarını açtı. Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ve 42 Maslak Satış ve Pazarlama Direktörü Zeynep Salman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına sanat, cemiyet ve iş dünyasından önemli isimler katıldı.

‘Beyond the Horizon / Ufkun Ötesinde’  sergisinde Ahmet Tükenmez, mukavvayı farklı şekillerde kullanarak yarattığı imgelerle ve renk kullanımıyla gündelik hayatta gördüğümüz objeleri kendi gerçekliğiyle yansıtıyor. Hangi parçanın ne zaman ve hangi koşullarda doğru yeri bulacağı kişinin hayal gücüne, pratikliğine ve tahmin gücüne bırakılıyor. Ufkun ötesine geçildiğinde doğru parçanın doğru yeri en kısa zamanda bulabileceğini vurgulayan sergide; var olanı değil ‘öte’de olanı görmenin önemli olduğunun altı çiziliyor. Bu bağlamda bir yapbozu andıran sergide yapbozun parçalarını birleştirmek izleyiciye kalıyor ve izleyicinin kendi etkisini kurgulayıp kurgulamadığı mercek altına alınıyor.  Böylelikle farklı perspektifler ortaya çıkarılıyor.

Küratörlüğünü İsmet Doğan’ın yaptığı, görsel dilin sonsuzluğuna vurgu yapan Ahmet Tükenmez’in ‘Beyond the Horizon / Ufkun Ötesinde’ adlı sergisi, 7 Nisan’a kadar 42 Maslak Art!SPACE Gallery #1’de izleyiciye açık olacak.

Ahmet Tükenmez   Beyond the Horizon   Ufkun Ötesinde   42 Maslak Art!SPACE Gallery